Senat Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił, że Wisława Szymborska będzie patronką roku 2023. Nieprzypadkowo, bo to setna rocznica urodzin poetki, która w 1996 roku otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. I właśnie te okoliczności stały się powodem przygotowania uroczystych obchodów jubileuszu. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony właśnie Wisławie Szymborskiej.

Występy wokalne w połączeniu z popisami recytatorskimi zachwyciły szkolną publiczność. A oratorskie umiejętności prowadzących, czyli Wiktorii Munieri i Nikodema Zawadzkiego sprawiły, że całość spektaklu upłynęła w atmosferze miłego spotkania  z poezją w tle.

Warto było przyjść i obejrzeć, warto było przyjść i posłuchać.

„Poezja to czarowna kraina.

Tam prym wiodą: prawda i wrażliwość,

smutek i radość, uśmiech i łzy.

To właśnie jest poezja”.

Dziękujemy wszystkim wykonawcom, którzy sprawili, że poezja Wisławy Szymborskiej stała się bardziej znana i bardziej zrozumiała. A byli to:

Piotr Ołtuszyk – klasa 5b

Ksawery Klawikowski, Ala Kreft, Marysia Konopka, Małgosia Papierz – klasa 6a

Janek Jurczyk,Tymek Albecki, Piotr Wołczek, Ala Bieszke, Oliwia Baranowska – klasa 7a

Wiktoria Munieri – klasa 7b

Agata Borsik, Michalina Bulenda – klasa 8a