W ostatnim tygodniu roku szkolnego 2021/2022 uczniowie klasy Ia mimo pesymistycznych prognoz pogody, pospacerowały do Lemur Parku w Rumi.
Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji m.in. mini zoo, gdzie dzieci mogły spotkać egzotyczne zwierzęta: lemury, surykatki, węże, miniaturowe świnki, króliki,kózki,które mogły dotknąć i nakarmić.

Osada Rycerska, w której poznały historię i  zwyczaje rycerskie, zasady władania mieczem, używania łuku, tarczy itp. była fascynacją zarówno dla chłopców i dziewczyn. Uczniowie stoczyli ze sobą walki z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.  Eksponaty z Przeszłości – dinozaury, niespotykane owady i rośliny, które żyły dawno, dawno temu, oraz plac zabaw w którym znajdowała się  Strefa Lego, Mini Golf, dmuchańce, trampoliny, kulkolandia – sprawiły radość i uśmiech na twarzach Pierwszaków i Nauczycieli. Sporą atrakcją okazał się pokój zagadek- mini  escape room. Po kilku godzinach  bardzo zadowolone, nie mniej zmęczone Pierwszaki wróciły do domów 🙂  i szkoły. Pogoda jednak dopisała, a wycieczka była bardzo udana!

Wychowawczynie:
Ewelina Szreder i Klaudia Poskróbek

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki