W listopadzie klasy IIIb i IIIc miały okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii na temat zbrodni w Lesie Piaśnickim. Uczniowie dowiedzieli się, że tak blisko miejsca naszego zamieszkania znajduje się szczególny obszar, na którym hitlerowcy podczas II Wojny Światowej zamordowali około 12 tysięcy Polaków. Byli to w szczególności ludzi inteligencji, duchowieństwa, pracowników administracji, szpitali, szkół, leśników. Bardzo przejmującą rzeźbą okazała się symboliczna kołyska, która przypomina o dzieciach, które zostały zamordowane w tym trudnym czasie.

Uczniowie złożyli tam liczne znicze, wyciszyli się i pomodlili. Byli niezwykle zainteresowani odwiedzanym miejscem, z uwagą oraz powagą słuchali historycznych faktów. Specyficzna, żywa lekcja historii była dobrym sposobem na to, aby młode pokolenie przyswoiło sobie wiedzę o lokalnych wydarzeniach mających miejsce w Lasach Piaśnickich.

Tekst i zdjęcia: J.Oller-Izdebska