W czwartek, 19 października odbył się w naszej szkole konkurs Maks Matematyczny. Zadaniem konkursowym uczestników konkursu było samodzielne rozwiązanie dwóch zadań optymalizacyjnych w formie internetowych gier matematycznych, w dniu konkursu. Konkurs w znacznej części nie wymagał wiedzy, ale umiejętności.

Stanowił przede wszystkimi intelektualną rozrywkę. W tym roku udział w konkursie wzięło 16 uczniów z klas V – VII. Najwyższy wynik osiągnęli:

Natalia Zygmunt ( kl. VII b ) – wynik bardzo dobry ( 2 miejsce w woj. pomorskim oraz darmowy udział w V edycji konkursu ) Mateusz Hildebrandt ( kl. VI b ) – wynik bardzo dobry ( 6 miejsce w woj. pomorskim oraz czasopismo LOGI – MIX ) Martyna Schulz ( kl. VI d ) – wynik dobry ( 11 miejsce w woj. pomorskim ) Gracjan Rokita ( kl. VI d ) – wynik dobry ( 12 miejsce w woj. pomorskim )

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnej edycji konkursu.