Jak co roku, jako społeczność szkolna wzięliśmy udział w kolejnym – już 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 28 stycznia, od rana do godzin popołudniowych na ulicach Redy kwestowali nasi uczniowie – 36 osób z klas V – VIII zebrało razem 8.756 zł. Uczniowie mieli możliwość skorzystania z gościnności Burger Kinga oraz mogli się ogrzać w kawiarence przy parafii św. Antoniego. Opiekę nad kwestującymi sprawowały panie: Anna Bałdyga, Alicja Radzio, Magdalena Szornak, Izabela Pohl i Róża Ostolska.

Od godziny 15.00 w redzkiej Fabryce Kultury odbył się tradycyjny koncert z kawiarenką i orkiestrowymi licytacjami. Wśród występujących na scenie znaleźli się również nasi uczniowie. Koncert otwierała grupa dzieci z grupy 0 a przygotowana przez p. Izabelę Oberzig. Przedszkolaki wystąpiły w pięknym montażu piosenek i wierszy świątecznych. Około godz. 18 trio uczennic z klasy I d pod opieką p. Małgorzaty Zwolińskiej wykonały piosenkę „Pół kroku stąd” z filmu „Vaiana: skarb oceanu”, a następnie kilkunastoosobowa grupa uczniów pod opieką p. Janiny Czerwionke zaprezentowała utwory świąteczne -pastorałki w języku kaszubskim.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, występującym dzieciom i opiekującym się nimi nauczycielom. Zapraszamy do udziału już za rok! Sie ma! 😊

 

                                                                       Róża Ostolska – Szef Szkolnego Sztabu WOŚP

                                                                       Fot.: R. Ostolska, I. Nowicka

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki