Z okazji walentynkowego święta biblioteka szkolna zaprosiła wszystkich uczniów klas 4-8 do udziału w Konkursie czytelniczo- plastycznym Literackie portrety zakochanych.

Zadanie polegało na wybraniu sylwetek znanych postaci-par literackich (np. Pan Tadeusz i Zosia, Klara i Wacław…) , wykorzystaniu np. fotografii ich filmowych wcieleń i wykonaniu plakatu najbardziej zakochanej pary literackiej.
Wszystkie plakaty miały wziąć udział w plebiscycie na najbardziej zakochaną literacką parę. Niestety w konkursie wzięły udział tylko 3 osoby, wybierając różne pary i w związku z tym, trudno było wyłonić tą najbardziej zakochaną parę.

Wszystkie 3 nadesłane prace zasługują na wyróżnienie i zostaną nagrodzone w najbliższym możliwym terminie. A oto nazwiska autorów :

• Pola Dublinowska z klasy 6b Piękna i Bestia
  • Wera Wicka z klasy 8c Klara i Wacław
  • Rafał Prabucki z klasy 8a Romeo i Julia

Dziękujemy uczestnikom i gratulujemy talentu!