25 i 26 stycznia odbyły się  apele podsumowujące pracę i wyniki nauczania w I półroczu r. szk. 2017/2018. Dyrektor szkoły, p. Iwona Nowicka, przypomniała najważniejsze wydarzenia oraz – z pomocą nauczycieli – wyróżniła i wręczyła uczniom dyplomy, nagrody, słodycze i drobne upominki za udział w szkolnych działaniach i osiągnięcia w konkursach w różnych dziedzinach.

W okresie grudniowym wielu uczniów brało udział w konkursach związanych z Bożym Narodzeniem. W XXIII Miejskim Konkursie Bożonarodzeniowym, jako szkoła zdobyliśmy I miejsce w kategorii „Szopka szkolna” oraz 4 nagrody i wyróżnienia indywidualne dla uczniów: Tomasz Rożenko (kl. 0 b) – wyróżnienie, Szymon Kreft (V c) – II m. w kategorii „mozaika świąteczna”, Kalina Mielewczyk (VI a) – Nagroda proboszcza Parafii p.w. Św. Wojciecha, Zuzanna Kołodzik (IV b) – wyróżnienie za mozaikę świąteczną.

W przygotowanie zwycięskiej szopki zaangażowane były klasy I d i III a z p. Jolantą Kondratiuk i p. Barbarą Albecką. Klasy otrzymały upominki i słodycze. Dyplom z upominkiem otrzymał Krzysztof Ulenberg (III a), który zdobył I miejsce w konkursie na Kartkę Bożonarodzeniową, zorganizowanym przez świetlicę szkolną SP 8 w Wejherowie.

Jak co roku, odbyło się wiele szkolnych konkursów o tematyce  świątecznej.

16 uczniów z klas II – III wzięło udział w konkursie literackim „List do Św. Mikołaja” organizowanym przez p. Teresę Miszkę. W kategorii klas II miejsce I i II zdobyły Natalia Białas i Emilka Dembicka. Wśród klas III pierwsze miejsce zajął Rafał Olejnik, drugie – Marcin Olejnik, a trzecie – Konrad Kreft i Michał Rejent. W przeprowadzonym przez p. Annę Stępniarek konkursie informatycznym na list do Św. Mikołaja, spośród uczniów klas IV – VI najwyżej zostały ocenione prace Weroniki Wickiej i Roksany Intek.

Samorząd szkolny zorganizował konkurs na najpiękniejszą choinkę (kl. 0 – III) oraz najpiękniejszy świąteczny wystrój sali (kl. IV – VII). W głosowaniu na choinkę wygrała choinka w sali nr 10, którą opiekują się klasy I d i III f. Nagrody za najładniej udekorowane gabinety otrzymały klasy IV g i V c.

W bieżącym roku szkolnym p. Lucyna Kurpiewska i p. Mariola Struk ogłosiły konkurs na najstaranniej prowadzony zeszyt do techniki. Po pierwszym semestrze wyróżnienia i nagrody otrzymali: Julia Pontus (kl. VI), Weronika Wicka i Lena Matysiak (kl. V), Oliwia Kankowska, Maksymilian Osak i Julia Kołodziejczyk (kl. IV). Na apelu klas młodszych, nagrodę specjalną otrzymał Ksawery Klawikowski (kl. I a) – za bardzo ciekawe, przestrzenne projekty techniczne wykonywane podczas zajęć w świetlicy szkolnej.

Od początku roku ok. 20 osób bierze udział w kolejnej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego. Na półmetku, po czterech testach, najlepsze wyniki mają:

– w klasach II – III: Pola Dublinowska (68 pkt.), Tymoteusz Albecki (67 p.), Jakub Bartnicki (55 p.);

– w klasach IV – VI: Weronika Niemczynowicz (64 p.), Weronika Wicka (51 p.), Szymon Kreft (50 p.);

– w kl. VII: Maciej Banaś (45 p.), Filip Bakulski (41 p.).

W ciągu semestru wielu uczniów uczestniczyło w kolejnych edycjach ogólnopolskich konkursów: Alfik humanistyczny (28 os.), Alfik matematyczny (63 os.) i Maks matematyczny (16 os.). Za organizację Alfika humanistycznego odpowiadały panie: Elżbieta Strzelka i Teresa Miszka; konkursy matematyczne organizowały panie: Melania Sikora, Anna Stępniarek i  Katarzyna Piwecka-Witt.

W Alfiku humanistycznym dyplomy za bardzo dobry lub dobry wynik uzyskali: Julianna Ruczyńska i Bartek Paczos, Weronika Niemczynowicz, Martyna Król i Julia Konopka, Olena Płocka, Filip Bakulski.

Ogromny sukces odnotowaliśmy w tym roku w Alfiku matematycznymMaciek Banaś (kl. VII b) zdobył I miejsce w skali kraju! Nagrodą główną jest udział w tygodniowym obozie letnim dla najlepszych uczestników ogólnopolskich konkursów. Oprócz Maćka, wyróżnienia za bardzo dobry i dobry wynik uzyskali Kasia Drózda i Sebastian Baltyn.

Gratulujemy serdecznie wszystkim wyróżnionym, a Maćkowi – naszemu niezawodnemu matematykowi – składamy szczególne wyrazy uznania. Warto przypomnieć, że Maciej, po raz trzeci już, również w tym roku zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego kuratoryjnego Konkursu Matematycznego. Będziemy trzymać kciuki za jak najlepszy wynik w wojewódzkim finale.

Skrót wyników klasyfikacji po pierwszym półroczu: Najwyższe średnie ocen w szkole uzyskały klasy: IV b (4,59), IV d i IV f (4,49), IV e (4,47). W klasach V najwyższą średnią uzyskała V a (4,33), a w VI – VI c (4,28). W klasach IV – VII 86 uczniów zdobyło średnią ocen powyżej 4,75, a spośród nich ponad połowa (45 os.) osiągnęła średnią 5,0 i wyżej.

P. dyrektor pogratulowała wszystkim osiągniętych wyników i sukcesów, podziękowała nauczycielom za pełną zaangażowania pracę i złożyła życzenia udanego wypoczynku podczas ferii. Zachęcając uczniów do spędzenia ferii w sposób aktywny i ciekawy, p. dyrektor przypomniała o konieczności zachowania rozsądku i przestrzegania zasad bezpieczeństwa, by nie stwarzać sytuacji niebezpiecznych dla siebie i innych.