W związku z decyzją Rządu RP wynikającą z zagrożenia koronawirusem, od jutra, czyli od czwartku 12 marca, na okres dwóch tygodni – do środy 25 marca włącznie, wprowadzone zostało zawieszenie zajęć: od poniedziałku 16 marca szkoła będzie zamknięta – nie będą odbywały się żadne zajęcia dydaktyczne ani opiekuńczo-wychowawcze.

Jutro i pojutrze, czyli w czwartek i piątek (12 i 13 marca) zapewnimy opiekę tym dzieciom, którymi rodzice jeszcze nie będą w stanie zaopiekować się w domu. Apeluję jednak o niewysyłanie dzieci do szkoły już od jutra.

Od poniedziałku 16 marca nie będą się odbywać żadne zajęcia pozalekcyjne. W środę 11 marca odbędą się zaplanowane zajęcia, a o realizacji zajęć zaplanowanych na 12 i 13 marca poinformują indywidualnie trenerzy grup. Zajęcia ATS zostały odwołane.

Proszę pamiętać, że ten czas przymusowego zamknięcia placówek nie jest czasem ferii ani wakacji – ma on służyć temu, by jak najmniej osób przemieszczało się i wychodziło z domu. Należy zatem zatrzymać dzieci w domu, nie dopuszczać do kontaktu z innymi, kategorycznie nie odwiedzać osób chorych, nie kontaktować się z osobami, które wróciły z zagranicy.

Do uczniów klas VIII apeluję o wykorzystanie tej przymusowej przerwy na powtórki przed egzaminem i na przeczytanie zaległych lektur. ? Terminy egzaminów nie ulegają przesunięciu (przynajmniej w tej chwili).

Należy obserwować bieżące komunikaty urzędowe i stosować się do oficjalnych zaleceń.

OBIADY będą wydawane w czwartek i piątek (12 i 13 marca) w godzinach 11.30 – 13.00. Jeśli dziecko nie będzie korzystało z obiadu, należy odwołać obiad w zwykłym trybie.

Iwona Nowicka