W środę, 10 listopada uczniowie klas 2,3 napisali 2. test sprawdzający zrozumienie książki W. Kołyszko i J. Tomaszewskiej:”Wstyd i latający śpiwór”. W drugim etapie wzięło udział 26 uczniów, z których 1 napisał test zdobywając maksymalną ilość 21 punktów,jest to:Karol Jankowski z klasy 2a ! Na drugim miejscu uplasowała się Amelia Mastela z klasy 3d, a na trzecim Iga Wyszecka z klasy 2d. Po dwóch testach na prowadzenie wysunęli się:

1. Karol Jankowski z klasy 2a (42 pkt)
  2. Amelia Dondela z klasy 2b, Amelia Mastela z klasy 3d (38pkt)
  3. Nikodem Langa z klasy 2b, Igor Kołodziej z klasy 3d (37pkt)

BRAWO!

Wstyd i latający śpiwór opowiada o pożytkach, jakie wynikają ze zdrowego wstydu, a także o jego destrukcyjnej sile pojawiającej się wtedy, gdy wstydzimy się nadmiernie. Książka zawiera „Instrukcję obsługi wstydu”, w przystępny sposób przedstawiającą praktyczne sposoby radzenia sobie z tym uczuciem, a także wiele zabaw i ćwiczeń pomagających lepiej je poznać, również w kontekście innych emocji.

Kolejna lektura :

W. Piasecka:”Ignaś” Opowieści patriotyczne