Z okazji 80. rocznicy wydania pierwszej książki o Muminkach biblioteka szkolna w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek ogłosiła Konkurs rodzinny na wykonanie domu Muminków.
Na konkurs wpłynęło 6 prac , spośród których Jury wybrało najciekawsze.
Przepiękny dom Muminków – miejsce, gdzie każdy gość jest zawsze mile widziany! Dom, w którym jest miło i przytulnie.
Czytaj dalej
W środę,21 maja 2025 roku w bibliotece szkolnej w ramach obchodów Tygodnia bibliotek odbył się Szkolny Turniej Pięknego Czytania.
Do Turnieju zgłosiło się 30 uczennic i uczniów z klas 1-7 wyłonionych w drodze współzawodnictwa klasowego. Uczestnicy zaprezentowali przed jury (p.p. K.Kolleck, U.Kondratowicz, K.Rendaszka-Miotke) przygotowane wcześniej fragmenty książek Tove Jansson o Muminkach. Poza tym chętni uczniowie pokazali się w strojach przedstawiających bohaterów w/w książek.
22.05.2025 r w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Wojewódzkim Konkursie Artystycznym pt. ” Kaszubski Handmade” organizowanym przez szkołę i Miejską Bibliotekę Publiczną. Patronem konkursu był Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych Pedagogika – Akademia Marynarki Wojennej, który ufundował nagrody dla pierwszych miejsc oraz pamiątkowe grawertony.