Światowy Dzień Poezji – święto, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Główne uroczystości tego święta odbywają się w Paryżu. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

W tym dniu i tygodniu poprzedzającym święto biblioteka szkolna zorganizowała wystawę książek z wierszami polskich klasyków: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Joanny Kulmowej, Wandy Chotomskiej, Ewy Szelburg-Zarembiny, Joanny Papuzińskiej i innych,  zachęcając odwiedzających bibliotekę do ich wypożyczania i czytania. Po przeczytaniu dzieci z klas młodszych mogły wykonać ilustrację do ulubionego utworu. Natomiast uczniom klas 4-8 zaproponowaliśmy samodzielne napisanie wierszy.

Dzieci z klas 0-3 chętnie wypożyczały książeczki z wierszami,natomiast ilustracje wykonali tylko uczniowie z klasy 1b :

• Amelia Dondela
  • Filip Bartnicki
  • Michał Sobczyk

Swoją twórczością poetycką podzielili się z nami:

• Kalina Malak z klasy 6b
  • Radek Patoka z klasy 7a

Wszystkim ,którzy podjęli ten wysiłek dziękujemy i gratulujemy talentu:)

A po powrocie do szkoły zapraszamy po nagrody!