25 marca, co roku obchodzimy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Święto powstało w 2003 roku z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (The Tolkien Society).

Niestety już drugi rok z rzędu nie możemy świętować pełną parą, ponieważ wirus nam nie odpuszcza:(

W tym roku biblioteka szkolna zaproponowała wszystkim miłośnikom Tolkiena  Krzyżówkowy konkurs czytelniczy Wędrówka pewnego hobbita. Zadanie polegało na rozwiązaniu krzyżówki składającej się aż z 65 pytań dotyczących powieści J.R.R.Tolkiena : ”Hobbit,czyli tam i z powrotem”.

Konkursem zainteresowała się jednak tylko jedna uczennica Amelia Kosyk z klasy 7f,która rozwiązała krzyżówkę i podała jej  właściwe rozwiązanie – opinię hobbita Bilba , którą wygłasza on w słynnym dziele Tolkiena Władca Pierścieni-powieści,którą trzeba znać!

Amelii gratulujemy!

I zapraszamy po odbiór nagrody w najbliższym czasie:)