W imieniu rodziny i przyjaciół Pana Zbigniewa Chuchały, chorującego na ostrą białaczkę szpikową  mieszkańca Wejherowa, byłego wieloletniego radnego i pedagoga, przekazujemy informację z zaproszeniem do udziału w planowanym na 17 września  PIKNIKU CHARYTATYWNYM.

Hasło Pikniku: BĄDŹ DOBRYM CZŁOWIEKIEM. ZOSTAŃ POTENCJALNYM DAWCĄ SZPIKU. Celem Pikniku jest propagowanie informacji o możliwościach wsparcia leczenia osób chorych na białaczkę poprzez zgłoszenie się jako dawca szpiku. W czasie pikniku będzie prowadzona zbiórka potencjalnych dawców szpiku.

 

Piknik jest akcją organizowaną pod patronatem i z udziałem Fundacji DKMS. Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych. Fundacja działa w Polsce od 2008 roku jako Ośrodek Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia oraz niezależna organizacja pożytku publicznego. To największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, w którym zarejestrowało się ponad 1 800 000 osób (lipiec 2022), spośród których ponad 10 000 osób (lipiec 2022) oddało swoje krwiotwórcze komórki macierzyste lub szpik Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie, dając im tym samym drugą szansę na życie.

Więcej informacji o akcji w załącznikach.

Informacja

Wiadomość do rodziców

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

sp2reda@wp.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki