W dniu 14 października odbyły się w naszej szkole obchody związane z Dniem Edukacji Narodowej.

Pani Dyrektor Iwona Nowicka odebrała rotę przysięgi od uczniów klas pierwszych i dokonała tradycyjnego pasowania na ucznia szkoły. Pierwszoklasiści  przygotowali montaże wierszy i piosenek nawiązujących do tej uroczystości. Ze względów epidemiologicznych ślubowania klas pierwszych odbyły się bez udziału rodziców z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

Podczas jedynego w tym dniu uroczystego apelu okolicznościowego, ślubowanie złożyli także uczniowie klas czwartych. Ślubowali „rzetelnie i uczciwie wypełniać obowiązki ucznia, zdobywać nowe umiejętności, wypełniać obowiązki ucznia, zdobywać nowe umiejętności, wytrwale odkrywać i poznawać tajemnice świata, szanować nauczycieli, dbać o dobre imię swoje i swojej klasy i szkoły, unikać konfliktów i chętnie pomagać innym”.

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za sumienną, codzienną pracę oraz złożyła całej społeczności szkoły serdeczne życzenia pomyślnego roku szkolnego, realizacji zaplanowanych zadań i osiągnięcia jak najwięcej satysfakcji i sukcesów we wszelkich sferach szkolnych działań – niezależnie i bez względu na obecną trudną sytuację pandemiczną.

Do życzeń dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły dołączył się p. Łukasz Kamiński, Wiceburmistrz Miasta Redy oraz przedstawicielki Szkolnej Rady Rodzicówp. Ewelina Hałenda i p. Magdalena Wręczycka.

Krótką uroczystość zakończyły tradycyjne – również krótkie – żartobliwe scenki „Z życia szkoły”.

W klasach V – VIII uczniowie zmierzyli się z quizem wiedzy o szkole i pracownikach szkoły, rysowali również portrety swoich ulubionych nauczycieli.

Mimo braku dużych wspólnych uroczystości, wszyscy uczniowie podkreślili ten szczególny dzień odświętnym strojem i ogromną ilością życzeń, laurek i symbolicznych kwiatów dla nauczycieli.

Miło nam poinformować, że w tym roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej stypendia Burmistrza Miasta za wybitne osiągnięcia szkolne otrzymali:

– nasi absolwenci: Maria Wiśniewska, Mikołaj Kruger, Paulina Lejk, Jakub Lejk

oraz uczniowie obecni: Weronika Wicka (VIII c), Szymon Kreft (VIII c), Martyna Karda (VIII b), Jakub Radzimiński (VII e), Szymon Rosada (VII c), Zofia Tartas (VI b), Martyna Hildebrandt (VI b),  Tymoteusz Albecki (V a).

Wszystkim wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć i sukcesów. 😊

Tekst: Wojciech Muża

Zdjęcia: Wojciech Muża, Michał Moskiewski