„Listy dla Ziemi” wpisały się w  działania podjęte  w naszej szkole w ramach Tygodnia Ekologicznego, zorganizowanego z okazji obchodów Dnia ziemi. W tym roku przystąpiliśmy po raz drugi do tej akcji, organizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA. Na specjalnym papierze, wykonanym z makulatury, otrzymanym od Fundacji Ekologicznej ARKA, 500 uczniów naszej szkoły pisało listy o mądrym życiu niskoemisyjnym, pełnym wyrzeczeń i ograniczeń, ale i wartości.

Pisanie listów zostało poprzedzone lekcjami tematycznymi, które wyjaśniały w jaki sposób ludzie szkodzą środowisku i jak mogą zmienić swoje przyzwyczajenia, aby chronić środowisko i własne zdrowie.

22 kwietnia 2016 panie: J.Brojakowska i E.Józefowicz zorganizowały happening: „Dywanik z listów dla Ziemi”. Listy osobiste (pisane lub rysowane) wzbudziły pozytywne emocje i urzeczywistniły to, czego dzieci oczekują: by ludzie zachowali piękne środowisko naturalne i dobre zachowanie.

Tekst: J.Brojakowska