Pokaz odbył się 21 kwietnia 2016 i adresowany był do uczniów klas 0-VI. Organizatorkami były panie: Justyna Meiranke, Joanna Oller, Paulina Masztalerek.

Pomysłowość  i zaangażowanie dzieci i rodziców po raz kolejny wszystkich zaskoczyła. Każda klasa mogła wystawić maksymalnie  dwie  propozycje strojów. Uczniowie klas starszych wyłonili swoich reprezentantów w eliminacjach klasowych. W młodszych klasach występowali chętni, a stroje zostały wykonane najczęściej przez rodziców. Z uwagi na duże zainteresowanie, impreza została zorganizowana w dwóch turach – dla klas 0-III i IV-VI.

Impreza podbiła serca naszych uczniów i rodziców. Pokaz mody ekologicznej wszedł na stałe do kanonu działań podejmowanych w ramach kwietniowych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Tekst: G.K.