W środę, 4 listopada uczniowie klas 2 i 3 przystąpili do napisania 2. testu z książek:

Wandy Chotomskiej  Dzieci Pana Astronoma  lub Anny Czerwińskiej-Rydel Słońcem na papierze. Wesoła opowieść o Kornelu Makuszyńskim. W październiku uczniowie mieli do wyboru dwie pozycje,ponieważ lektura podstawowa była trudno dostępna.

Pierwsza pozycja, to propozycja dla wszystkich,którzy szukają odpowiedzi na pytania o to, jak jest zbudowany kosmos? Dlaczego słońce świeci albo ile jest gwiazd na niebie? Koniecznie sięgnijcie po tą książkę, a znajdziecie tam odpowiedzi na wiele pytań dotyczących naszego układu słonecznego, gwiazdozbiorów i nie tylko.

Z kolei druga lektura, przenosi czytelnika w świat słonecznego pisarza, który stworzył niezrównane książki dla dzieci. Zabawne szkolne perypetie młodego Kornela, pierwsze zawody miłosne i sukcesy poetyckie, miłość do dzieci i Zakopanego oraz historię powstania słynnego Koziołka Matołka – to wszystko i o wiele więcej znajdziecie w tej promiennej książce.

Uczestnicy WMC już się z nimi zapoznali,ale inni też mogą poznać bohaterów w/w pozycji:)

Test 2. Najlepiej napisali:

• Jakub Czajka 20 pkt
  • Sara Lebiedzińska 19 pkt
  • Wiktor Albecki i Antek Wittbrodt 17 pkt

Natomiast po dwóch testach liderami są:

• Wiktor Albecki i Sara Lebiedzińska 36 pkt
  • Antek Wittbrodt 34 pkt