Troska o środowisko naturalne jest bardzo ważna, a dobre nawyki ekologiczne warto wpajać już od najmłodszych lat, dlatego uczniowie klas 0 naszej szkoły przystąpili do nowego programu edukacyjnego i konkursu propagującego te cele oraz nawyk codziennego czytania – „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”.

„Fajniaki” pokazują dzieciom magię natury, ucząc wrażliwości ekologicznej i troski o środowisko każdego dnia oraz inspirują do wspólnego działania na rzecz naszej planety.

Uczniowie klas 0 po wspólnym głośnym przeczytaniu książeczki przystąpili do realizacji zajęć, dających dzieciom pole do kreacji i eksperymentowania, a na zakończenie wykonali ilustracje do książki. Wszystkie prace były piękne,ale na wyróżnienie zasługują rysunki:

• Wiktorii Jeka z klasy 0c
  • Mai Piętko z klasy 0c