W sobotę, 25 maja na szkolnym placu zabaw i boisku osiedlowym odbył się IV Piknik Rodzinny, organizowany przez całą społeczność szkolną. W tym roku zbieraliśmy środki na składane krzesła, potrzebne podczas szkolnych uroczystości. Jak co roku była to bardzo udana impreza. Zebraliśmy rekordową kwotę: 4.269,- zł.

Mimo początkowo niezbyt pewnej pogody, już od rana na terenie szkoły pojawiło się wiele dzieci i rodziców. Odnotowaliśmy miłą wizytę grupy rowerzystów z rumskiego Klubu Rowerowego SAMARAMA. Piknik, tradycyjnie, był bardzo dobrą okazją do wspólnej, rodzinnej zabawy dla młodszych i starszych mieszkańców naszego miasta.

Na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji, m. in. zabawy sportowe i zręcznościowe dla dzieci i rodziców, kolorowy tor przeszkód dla maluchów, malowanie twarzy, mega bańki mydlane, występy wokalne i taneczne uczniów szkoły, wóz strażacki i piana gaśnicza. Młodzi piłkarze rozegrali mini turniej piłkarski, amatorzy mocniejszych wrażeń mogli pobawić się w „bitwy nerfów” i wojny laserowe na obu salach gimnastycznych. Oblężenie przeżywał wielki dmuchany REKIN – zjeżdżalnia z Aquaparku, kolejki ustawiały się do przejażdżek koniem i kucykiem ze stajni PEGAZ.

Ogromnym powodzeniem, jak zwykle, cieszył się kiermasz fantowy z olbrzymią ilością ciekawych gadżetów do nabycia. Niezwykłą frekwencję odnotowała kawiarenka, która w tym roku, oprócz pysznych domowych ciast, kusiła pieczonymi na bieżąco goframi i sokami ze świeżo wyciskanych owoców. Przy organizacji i obsłudze wszystkich stoisk pomagała bardzo duża grupa uczniów starszych klas.

Za organizację i przeprowadzenie pikniku serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, uczniom oraz występującym dzieciom. Jesteśmy wdzięczni  wszystkim firmom i sponsorom, dzięki którym mogliśmy zaoferować dzieciom kilka godzin wypełnionych dobrą zabawą.

W imieniu całej ekipy organizatorów, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej wspólnej zabawie i zapraszamy za rok!

Rada Rodziców i Społeczność Szkolna SP 2

SPONSORZY IV PIKNIKU RODZINNEGO w SP2 W REDZIE:

1. SZKOŁA NAUKI JAZDY „JANKAR”, voucher rabatowy na kurs prawa jazdy
  2. „PRESS” S. C. LUDWIK I JAROSŁAW NASTAŁY – mleko, gadżety
  3. JAN JÓZEFOWICZ MEGA HIT – owoce, warzywa, soczki
  4. SKLEP JUBILERSKI Cheval Stanisław Wypych – voucher na zakup biżuterii, zestawy biżuterii
  5. BANK KASZUBSKI O/Reda, zegarek i zestaw kolczyków z wisiorkiem firmy Apart
  6. Volkswagen Plichta O/Gdynia, powerbank, multitool, gadżety upominkowe
  7. CH „AUCHAN” Rumia, sprzęt sportowy, zabawki
  8. AQUAPARK REDA, zjeżdżalnia REKIN
  9. Sklep PAPIEROLEGOWNIA Sylwia Urbańska, gadżety upominkowe
  10. Restauracja „SŁODKA STREFA” – vouchery na tort i ciasto