W niedzielę, 26 maja, nasza szkoła gościła młodych tancerzy – uczestników I Festiwalu Form Tanecznych WYGIBAJKA.

Od rana do późnego wieczora widzowie mogli podziwiać solistów, duety i formacje w sześciu kategoriach tanecznych: balet, jazz, modern, gimnastyka artystyczna, akrobatyka i teatr tańca. Tancerze zostali podzieleni na cztery kategorie wiekowe, najmłodsi do lat 8, 9 -11 lat, 12 -14 lat i 15+. W Festiwalu wzięło udział ok. czterystu uczestników, przedstawiając 240 prezentacji.

Występujących oceniali  specjaliści i osoby związane profesjonalnie z różnymi dziedzinami tańca, w tym: Beata Giza (klasyka, neoklasyka), Aleksander Kopański (taniec współczesny, teatr tańca, akrobatyka), Edyta Koper (street dance, hip-hop) i Przemysław Gizak (taniec jazzowy). Duży sukces odniosły tancerki grupy „Spinki” z Rumi, podopieczne p. Renaty Urbaniak – Siwiec.

Imprezę prowadził Kacper Matuszewski. Pomysłodawczyniami i głównymi organizatorkami były panie Klaudia Herman i Natalia Szafrankiewicz, które prowadzą w naszej szkole zajęcia taneczne. Festiwal został objęty patronatem honorowym Burmistrza Miasta Redy. Bardzo cieszymy się, że w naszej szkole odbyła się impreza, która przyciągnęła do Redy miłośników tańca z całej Polski.

Tekst i zdjęcia: Arch. SP2