W sobotę, 19.06.2021r. starsze dzieci w ramach zajęć z języka kaszubskiego pojechały na wycieczkę. Pierwszym punktem programu była Farma Strusi w Kniewie.  Drugi punkt to cmentarz w Rybnie, gdzie uczniowie poznali historię dotyczącą Marszu Śmierci.

Kolejne miejsce, które poznaliśmy, to Wydma Lubiatowska.  Spacer po najdłuższej ścieżce przyrodniczej był dla niektórych bardzo wyczerpujący, więc potem w morzu chłodziliśmy nogi. Również zjedliśmy lody.

Ostatnim punktem programu było Bychowo – dwór i park z aleją pomników przyrody. Nie mogliśmy też pominąć integracji na placu zabaw.  Pomimo, że pogoda była bardzo upalna, wszystkie cele wycieczki zrealizowaliśmy. Uczniowie wrócili do domu zmęczeni, ale szczęśliwi.

J. Czerwionke