12.06.2021 r. młodsze dzieci w ramach zajęć z języka kaszubskiego udały się do Gowińskiej Zagrody Edukacyjnej. Tam zapoznały się z terenem gospodarstwa, obserwowały kozy, owce, królik, kury, przepiórki, papugi i  bażanty.  Zaznajomiły się z  zasadami hodowli i pielęgnacji. Miały okazję głaskać, czesać i karmić zwierzątka. Smakowały również kozie mleko i delektowały się drożdżówkami.

Uczniowie samodzielnie wykonali wyplatanki z siana i zabrali je do domu. Na koniec pobytu w zagrodzie były kiełbaski nad ogniskiem i herbatka z domowym sokiem malinowym. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Park Majkowskiego w Wejherowie, gdzie podziwialiśmy orliki i żurawie koroniaste. Tam dzieci bawiły się także na placu zabaw.

J.Czerwionke