W tym roku szkolnym po raz kolejny udało się zdobyć tytuł Lidera Lokalnej Ekologii 2019 – 2021. W projekcie ekologicznym wzięło udział 14 szkół podstawowych.  To wielkie wyróżnienie dla naszej placówki. Część działań odbyła się zdalnie ze względu na sytuację pandemii, ale młodszym uczniom udało się zorganizować kilka ciekawych wycieczek w ramach współpracy  m.in. z Centrum ogrodniczym Dendrom w Redzie.

Starsi wzięli także udział w konkursie fotograficznym pt. „Zielono-błękitna infrastruktura w moim mieście”.  III miejsce w kategorii: szkoły podstawowe klasy IV – VI zajęła  Kalina Malak, natomiast Szymon Ulan zdobył wyróżnienie. W kategorii: szkoły podstawowe klasy VII – VII, III miejsce otrzymała Zuzanna Stanny.

Projekty edukacyjne organizowane przez KZG dolina Redy i Chylonki nie tylko uczą, ale inspirują młodych ludzi do walki o piękno naszej Planety.