15 września cała społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Redzie wzięła ponownie udział w obchodach Międzynarodowego Święta Kropki. To pozornie zabawne i błaho brzmiące wydarzenie niesie za sobą bardzo ważne i cenne przesłanie. Ale od początku…

Wszystko zaczęło się od książki dla dzieci amerykańskiego pisarza i ilustratora Peter H. Reynolds’a., który  w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Opowieść zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, odwagę,pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia i ukazania ich mocnych stron.

Zespół nauczycieli współorganizujących proces kształcenia  wyszedł z inicjatywą, aby w tym roku również zaakcentować to ciekawe święto. Zachęcili zarówno uczniów jak i nauczycieli proponując szereg pomysłów na gry, zabawy i działania przybliżające historię małej Vashti i będących pretekstem do mówienia o swoich wyjątkowych talentach.
Tego dnia na korytarzach szkolnych królowały groszki – duże, małe, kolorowe, brokatowe – do wyboru do koloru. W kropki były stroje, dodatki, a nawet kolorowe piegi na policzkach.  Najmłodsi i Ci nieco starsi, uczniowie w świetlicy, nie tylko obejrzeli filmik o Vashti, ale też wykonali barwne plamy, kropki farbami, plasteliną , pisakami.  Dziś każdy z uczniów zobaczył jaki ma talent!
To był bardzo kreatywny dzień . Dzieci i nauczyciele świetnie się bawili.

Zespół nauczycieli współorganizujących proces kształcenia.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

sp2reda@wp.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki