21 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej. Konkurs był efektem działań związanych z trwającym Rokiem Wisławy Szymborskiej. W murach naszej szkoły gościliśmy uczestników ze szkół z Redy i Rumi, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach: klasy V – VI i VII – VIII.

Przed rozpoczęciem zmagań konkursowych uczniowie naszej szkoły przedstawili montaż słowno – muzyczny przygotowany przez p. Annę Bednarczyk i ks. Marcina Nowaka. Inscenizacja przybliżyła zebranym postać i twórczość Noblistki.

Jury, w którego skład wchodziły nauczycielki przybyłe z uczniami na konkurs, miało niemały problem z wyłonieniem zwycięzców. Wszyscy zaprezentowali się doskonale.

Po zakończeniu uczniowie mieli okazję zapoznać się z wystawą prac uczniów naszej szkoły oraz informacjami dotyczącymi Wisławy Szymborskiej.

Pomysłodawczyniami i organizatorkami konkursu były p. Teresa Piotrzkowska i p. Izabela Pohl.

Wyniki konkursu:

• kategoria V – VI: