Kulminacyjnym punktem obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole był WIELKI KIERMASZ FANTOWY , który trwał 3 dni – od poniedziałku do środy ( na tyle wystarczyło nam zgromadzonych fantów).

Zanim doszło do otwarcia Kiermaszu uczniowie (47) i nauczyciele (6) przez 3 tygodnie października przynosili do biblioteki szkolnej różnego rodzaju fanty( książki, zabawki, gadżety, przybory szkolne, maskotki-często wykonane własnoręcznie!).

Okazało się, że najbardziej w akcję gromadzenia fantów zaangażowali się uczniowie z klas IIf, IIb, IIIc i IIa. Łącznie zebraliśmy ok.500 fantów!!!

Następnie panie bibliotekarki przygotowały je do losowania i 24 pażdziernika zaczęła się „zabawa”. W organizację całego przedsięwzięcia włączyli się również rodzice. Po 3 dniach wytężonej pracy połączonej ze wspólną zabawą udało nam się osiągnąć cel. Wszystkie fanty znalazły szczęśliwych nabywców, a uzyskane w ten sposób pieniądze (1.025,60 zł) zostały przeznaczone na zakup lektur szkolnych do naszej biblioteki.

Wszystkim darczyńcom oraz uczestnikom KIERMASZU serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę w szczytnej sprawie i zapraszamy do wypożyczania nowych, już zakupionych lektur!