Dnia 26 lutego 2020 r. w naszej szkole odbyło się Pasowanie uczniów klasy I na czytelnika biblioteki szkolnej.

Biblioteka to miejsce w szkole, które powinno kojarzyć się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani, miejscem, które będą chętnie odwiedzać.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie organizowane jest co roku przez bibliotekę, weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie kukiełkowe, przygotowane przez uczniów  klasy III a.

Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Wysłuchali pięknie deklamowanych wierszy Jana Brzechwy. Dowiedzieli się także, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

Po wprowadzeniu w magiczny świat książek i biblioteki przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani Dyrektor Iwona Nowicka wraz z Paniami Bibliotekarkami dokonały pasowania książką każdego ucznia.

Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej uczniowie otrzymali regulamin poszanowania książek, zakładki do książki i pamiątkowe znaczki oraz dyplom dla klasy, który będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.

e-mail: sp2reda@wp.pl