03 marca w naszej szkole odbyły się konkursy z języka angielskiego „English is fun” dla klas I, II i III prowadzone przez panie Katarzynę Kurc i Aleksandrę Franczuk-Tusk.

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpili uczniowie klas trzecich. Każda klasa, podzielona na grupy, rozwiązywała zadania z języka angielskiego, między innymi dopasowywanie opisu do obrazka, uzupełnianie dialogów lub odnajdywanie niepasujących słówek. Po czterech rundach zadań okazało się, że najlepiej poradziła sobie klasa IIIa. Radość ze zwycięstwa była ogromna!

Kolejne do konkursu przystąpiły klasy II. Konkurencje, w których uczniowie brali udział, to między innymi układanie puzzli, dopasowywanie słówek do obrazków oraz bieg po zabawki, które trzeba było również nazwać w języku angielskim. Po pełnym napięcia oczekiwaniu zwycięzcami okazali się uczniowie z klasy IIc.

Ostatnie w konkursie wzięły udział klasy I, nieco z początku wystraszone. Szybko jednak poczuły ducha rywalizacji. Zadaniem, z którym musiały się zmierzyć,  było między innymi ułożenie w odpowiedniej kolejności obrazków przedstawiających szkolne przybory oraz nazwanie po angielsku kolorów. Pokolorowanie rybki zgodnie z instrukcją było dla niektórych zajęciem relaksującym, jednak ostatnie, matematyczne zadanie, zmusiło wszystkich do myślenia.

Minimalną liczbą punktów wygrała klasa Ic, jednak wszystkie klasy I wykazały się świetną znajomością języka angielskiego.

Wszystkim uczniom klas I-III dziękujemy za aktywny udział. Jak się okazało, nauka angielskiego może być świetną zabawą.

Tekst i zdjęcia: K.Kurc

Zdjęcia: K.Kurc, A.Franczuk-Tusk