W środę, 24 stycznia o godz.11.50 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się Pasowanie uczniów klas I na czytelnika biblioteki szkolnej. Pasowanie organizowane jest co roku przez bibliotekę i weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. W tym roku uroczystość poprzedziły zajęcia czytelnicze przeprowadzone w bibliotece przez nauczyciela bibliotekarza, podczas których pierwszoklasiści między innymi zgłębiali tajniki procesu tworzenia książki.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Tegoroczne pasowanie uświetniła inscenizacja przygotowana przez uczniów klas 7 (z aktywu bibliotecznego), podczas której uczniowie poznali Wróżkę Książkównę, Wróżkę Wiedzuchnę i Wróżkę Pomysłówkę.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie zostali poddani „egzaminowi” biorąc czynny udział w interaktywnej inscenizacji.

Następnie przyszli czytelnicy złożyli przed Panią Dyrektor uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki i zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki. Wszyscy otrzymali prezenty : zakładki do książek i Wyprawki Czytelnicze ( ufundowane przez Instytut Książki w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”). Poza tym każda klasa otrzymała dyplom, regulamin czytelnika, prośby książki i przyrzeczenie podpisane przez wszystkich uczniów.

Biblioteka to miejsce w szkole, które powinno kojarzyć się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani, miejscem, które będą chętnie odwiedzać.

Do zobaczenia w bibliotece!

 

Biblioteka szkolna

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki