24 stycznia b. r. odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Technicznego pt. „Drugie życie odpadów”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na to, jakie rodzaje i w jak dużej ilości towarzyszą nam odpady – śmieci, które mogą podlegać przetworzeniu  i powtórnemu użytkowaniu. Zadaniem uczestników było stworzenie prac z wykorzystaniem materiałów odpadowych.

Na konkurs wpłynęły 44 prace z przedszkoli i szkół Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Wszystkie charakteryzowała niezwykła pomysłowość oraz wysokie walory estetyczne, w związku z czym wybór najlepszych prac nie był zadaniem łatwym. Komisja konkursowa brała  pod uwagę pomysł, estetykę i staranność wykonania pracy, zgodność z tematyką konkursu oraz walory artystyczne. Przyznano nagrody w 4 kategoriach tematycznych. W klasach I-III kategoria: ZABAWKA oraz GRA PLANSZOWA. W klasach IV-VIII kategoria: UŻYTKOWY CHARAKTER ODPADÓW oraz EKO MAKIETA – „ŚWIĄTECZNA ULICA”  i „ŚWIĄTECZNY PARK”.

Dyrektor szkoły, p.  Iwona Nowicka powitała laureatów konkursu wraz z opiekunami oraz przedstawiciela Urzędu Miasta Redy – wiceburmistrza m. Redy, p. Łukasza Kamińskiego. Twórcy wyróżnionych prac otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. P. Łukasz Kamiński serdecznie pogratulował wszystkim uczestnikom stworzenia pięknych i trudnych konstrukcyjnie prac. Podkreślił też, jak ważne jest budowanie świadomości ekologicznej już od najmłodszych lat.

1. dyrektor podziękowała za udział w konkursie wszystkim twórcom prac i ich opiekunom oraz złożyła podziękowanie organizatorkom konkursu – paniom Elżbiecie Józefowicz i Jolancie Brojakowskiej.

E. Józefowicz

Wyniki konkursu:

1. Kategoria: ZABAWKA

I miejsce – Magdalena Bodnar – SP1 w Rumi

I miejsce – Julia Wasilke – Przedszkole nr 1 w Redzie

I miejsce – Victoria Noetzel – SP2 w Redzie

II miejsce – Wiktor Went – Przedszkole nr 1 w Redzie

II miejsce – Filip Baca – Przedszkole nr 2 w Redzie

II miejsce – Lena Kwiecień – SP1 w Rumi

III miejsce – Aleksander Kubicki – Przedszkole nr 2 w Redzie

III miejsce – Alicja Kreft, Katarzyna Sikorska, Natalia Szyjkowska  – SP2 w Redzie

1. Kategoria: GRA PLANSZOWA

I miejsce – Kalina Hendzel – Przedszkole nr 1 w Redzie

II miejsce – Agata Zagórska – Przedszkole nr 1 w Redzie

III miejsce – Nikodem Sobczyk – SP2 w Redzie

1. Kategoria: PRZESTRZENNA FORMA UŻYTKOWA

I miejsce – Zofia Tartas – SP 2 w Redzie

II miejsce – Szymon Ulan – SP 2 w Redzie

III miejsce – Marcel Dembicki – SP 2 w Redzie

1. Kategoria: EKO MAKIETA Z SUROWCÓW WTÓRNYCH

–    „ŚWIĄTECZNY PARK”

I miejsce – Julia Konopka, Martyna Bobrowska – SP 2 w Redzie

II miejsce – Weronika Mielewczyk, Julia Maślikiewicz – SP 1 w Rumi

III miejsce – Milena Marmułowska, Anastazja Lewińska – SP 8 w Wejherowie

III miejsce – Maja Nastały, Marcelina Wilanowska, Amelia Kożyczkowska – SP 8 w Wejherowie

–    „ŚWIĄTECZNA ULICA”

I miejsce – Pola Dublinowska – SP2 w Redzie

II miejsce – Jowita Resko, Roksana Intek – SP 2 w Redzie

III miejsce – Alicja Naczk, Lena Sosnowska – SP 8 w Wejherowie

Wszystkim uczniom składamy serdeczne gratulacje i podziękowanie za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczycielom dziękujemy za zachęcenie i przygotowanie młodych artystów do udziału w konkursie.

E. Józefowicz, J. Brojakowska