Na straży marzeń

W sobotę, 26 stycznia 2019 roku , niektórzy uczniowie  klasy 1a wraz z młodszym rodzeństwem i rodzicami  wybrali się na rajd przygotowany przez wolontariuszy ze Stowarzyszenia Miłośników Turystyki „Włóczykij”  i SP -7 z Rumi. Scenariusz zabawy był efektem projektu uczniów klas gimnazjalnych.

Organizatorzy Rajdu stworzyli fabułę i wcielili się w różne postaci ze znanych dzieciom bajek – w tym roku byli to bohaterowie filmu „Strażnicy Marzeń”. Uczestnicy rajdu byli skrzatami lub Yeti – pomocnikami Św. Mikołaja, którzy wybierają się, aby zmierzyć się z Mrokiem i zawalczyć o dziecięce marzenia i wiarę w baśniowe postaci – Wróżkę Zębuszkę, Piaskowego Dziadka czy Zająca Wielkanocnego. Pomimo jednego scenariusza przewidywane były różne rozwiązania występujących na trasie problemów, co powoduje, iż w rzeczywistości każda grupa może odgrywać nieco inny scenariusz.

W rajdzie brały udział 8-10 – osobowe grupy wraz z opiekunem. Tym razem naszą szkołę reprezentowały dwie grupy w skladzie:

• Lilianna Barwińska
  • Maciej Bazychowski
  • Alan Chyba
  • Ksawery Klawikowski
  • Szymon Kowalski z braćmi:Darkiem i Tomkiem
  • Alicja Kreft
  • Miłosz Mastela
  • Małgorzata Papierz
  • Karol Policht-Burakowski
  • Jasiu Szumachewicz

Każdą z grup prowadził Skrzat-instruktorka turystyki SKKT „Włóczykij” w Rumi. Członkowie grupy byli przebrani za Skrzaty. Rozpoczęcie rajdu odbyło się na placu przy Domu Harcerza w Rumi , a zakończenie w SP-7 w Rumi przy ul.Batorego. Podczas zimowej wyprawy, szlakami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, czekały nas liczne atrakcje związane z fabułą rajdu. Na mecie  uczestnicy otrzymali dyplomy i pamiątki rajdowe (amulety i znaczki).

Już nie możemy doczekać się kolejnego rajdu!

Tekst:K.R-M       Zdjecia :M.Szornak