Miło nam poinformować, że nasza szkoła po raz siódmy uzyskała tytuł Lidera Lokalnej Ekologii oraz tytuł „Eksperta E. E. czyli w trosce o środowisko”. Podczas uroczystej Gali, która odbyła się w dn. 12 czerwca w Teatrze Miejskim w Gdyni, wręczone zostały nagrody wyróżniającym się placówkom edukacyjnym na terenie Komunalnego Związku Gmin ,,Dolina Redy i Chylonki”. Do projektu edukacyjnego „Lider Lokalnej Ekologii” w roku szkolnym 2018/2019 zgłosiło się 38 placówek oświatowych z terenu Związku.  Nasza szkoła znalazła się w gronie sześciu placówek nagrodzonych tym zaszczytnym tytułem. Również w konkursie ,,Ekspert E.E” SP2 została uhonorowana pamiątkową statuetką, dyplomem oraz tytułem ,,Ekspert E.E.”. Zebraliśmy łącznie 1200 kg elektroodpadów.

Wśród laureatów indywidualnych również nie zabrakło naszych uczniów. W konkursie „Ekspert E.E. czyli w trosce o środowisko”, I miejsce w kategorii indywidualnej zdobył Jan Rogalski z klasy II a. Wśród laureatów Konkursu Fotograficznego pt.” #obserwuję przyrodęwyróżnienie otrzymała Martyna Zabiegała z klasy IV a.

W działania ekologiczne zaangażowani są wszyscy uczniowie i nauczyciele szkoły, a głównymi koordynatorami są panie Jolanta Brojakowska i Elżbieta Józefowicz. Cieszymy się z sukcesu całej szkoły i serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom.

Podczas gali wręczenia nagród bardzo miłym „redzkim” akcentem był występ w wykonaniu Zosi Tartas, uczennicy kl. IV b i jej mamy, Weroniki Korthals.

E. Józefowicz

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

sp2reda@wp.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki