W czwartek 19 maja 2022r. uczniowie klasy  Ia i Id  wybrali się na  wycieczkę do Sea Park w  Sarbsku.  Oferta parku była bardzo szeroka i ciekawa. Dzieci  brały udział  we wspaniałych  pokazach utalentowanych, mądrych fok szarych i pospolitych, uchatek kalifornijskich  na odkrytym basenie oraz w teatralnym wystąpieniu aktorów i uchatek podczas pirackich opowieści.

Odwiedziły multimedialną atrakcję- Oceanarium Prehistoryczne 5D. Po założeniu okularów zobaczyły stworzenia morskie. Mogły poczuć się jak w głębi oceanu. Wyjątkowym i niecodziennym przeżyciem było spotkanie z agresywnym rekinem. Wielu wrażeń dostarczyły: place zabaw, statek piracki, park makiet. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat zwierząt i ptaków morskich.  Ponadto  Pierwszaki uczestniczyły w interaktywnym widowisku multimedialnym z udziałem wygadanego,  młodego wieloryba Błękitka. Na koniec ciekawą atrakcją okazały się zabawy w Parku zręcznościowo- linowym małego pirata oraz na placu zabaw. Wszyscy wrócili do domów w bardzo dobrych humorach, z zakupionymi drobnymi pamiątkami i trochę zmęczeni.

Monika Mróz
Ewelina Szreder