24 kwietnia 2023 r. klasa VI b wraz z panią Magdaleną Szornak oraz panią Anną Gerber wybrała się na zwiedzanie Elekrociepłowni w Gdyni.

Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od prezentacji na temat historii powstania zakładu, a następnie
wraz z panem Maciejem Iwanowskim, udali się na zwiedzanie obiektu.

Pan Iwanowski przedstawił uczniom charakterystykę działania całego przedsiębiorstwa – oprowadził po wybranych pomieszczeniach wyjaśniając ich znaczenie dla funkcjonowania zakładu,  opowiedział
o przyjaznej dla środowiska gospodarce elektrociepłowni, która ma znaczący wpływ na stan jakości powietrza oraz ogólną kondycję otoczenia. W zakładzie wykorzystuje się wiele innowacji w zakresie ochrony środowiska i troski o użytkowników ciepła.

Dodatkową atrakcją dla uczniów był wjazd na wysokość ok. 40 metrów, skąd można było podziwiać piękną panoramę Gdyni.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Elektorciepłowni oraz panu Jakubowi Grychcie za umożliwienie zwiedzania zakładu.

Tekst: M. Szornak

Zdjęcia: A. Gerber, M. Szornak