09.11.2023 odbyła się wycieczka do Gowińskiej Zagrody. Tam dzieci poznały zwierzątka i uczyły się rozpoznawać różne zioła. Uczniowie wypili ciepłą herbatę i zjedli prawdziwe kaszubskie drożdżówki. Tym razem warsztaty dotyczyły kiszenia kapusty, uczestnicy poznali wszystkie tajniki związane z tą umiejętnością.

Atrakcje też zapewniła jesień, a dokładnie wielka ilość liści, które dzieci z ogromną frajdą grabiły i wywoziły do kompostownika. Mały spacer w lesie i trochę znalezionych grzybów wywoływały wielką radość. Na koniec pobytu w Zagrodzie rozpalono ognisko, a uczniowie upiekli sobie kiełbaski. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Bibliotekę i Centrum Kultury Gminy Wejherowo, gdzie podziwialiśmy drewniane rzeźby kaszubskich bohaterów. Niestety pogoda nam nie sprzyjała i musieliśmy szybciej wracać do domu .

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie