3 czerwca 2019r. gościliśmy w naszej szkole najlepszych matematyków z klas VI redzkich szkół podstawowych, na kolejnej edycji Miejskiego Konkursu Matematycznego.  Uczniowie przez 60 minut rozwiązywali zamknięte i otwarte zadania konkursowe. W tym roku poziom był bardzo wyrównany. Po sprawdzeniu prac komisja konkursowa wyłoniła laureatów:  I miejsce zajął Szymon Kazyaka (SP2), II miejsce – Weronika Pucuła (SP6), III miejsce – Hanna Mijas (SP3).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz nauczycielom matematyki, za tak profesjonalne przygotowanie swoich uczniów. Serdecznie zapraszamy w przyszłym roku na kolejną edycję Miejskiego Konkursu Matematycznego dla Klas VI. Podczas wręczania nagród i dyplomów miło nam było gościć przedstawiciela Urzędu Miasta – p. Hannę Janiak, Sekretarza Miasta Reda.

Konkurs został zorganizowany przez p. Melanię Sikorę i p. Annę Kondrat.

Tekst: A. Kondrat,  fot. Arch.SP2