Od poniedziałku 8 maja gościmy w naszej szkole troje studentów obcokrajowców: Harleen Arora z Kanady oraz Wei Ling Chong i Dominika Yeo z Singapuru, którzy przybyli do nas w ramach międzynarodowego wolontariatu organizowanego przez studencką organizację AIESEC. Przez trzy tygodnie Wei Ling, Harleen i Dominic będą uczestniczyć w życiu naszej społeczności szkolnej spotykając się i realizując różne zajęcia z uczniami.

W pierwszym tygodniu nasi goście przede wszystkim poznawali szkołę, ale też wchodzili na zajęcia klas, opowiadali o sobie, przedstawiali prezentacje o swoich krajach, bawili się z dziećmi, rozmawiali i odpowiadali na mnóstwo bardzo ważnych pytań. W jakim języku? Oczywiście, po angielsku. 

Pobyt młodych ludzi z tak odległych rejonów świata jest ogromną atrakcją dla naszej szkoły. Uśmiechnięci, serdeczni, otwarci na każdy rodzaj kontaktu z uczniami i nauczycielami, wolontariusze cieszą się naszą wielką życzliwością i zainteresowaniem. Dzięki spotkaniu z nimi zarówno uczniowie, jak nauczyciele mają okazję przełamywać bariery językowe i w naturalny sposób używać języka angielskiego do codziennej komunikacji. Jest to olbrzymia wartość takich kontaktów i cieszymy się, że mamy możliwość skorzystać z takiej okazji w naszej szkole.

Tekst: I. Nowicka, zdjęcia: D. Yeo, A. Jankowska