Miesięczne archiwum: marzec 2024

Jak co roku 19.03.obchodziliśmy Dzień Jedności Kaszubów. W tym roku dzieci na akademii przybliżyły nam kunszty typowo związane z naszym regionem, czyli rybołówstwo, rzeźbienie w drewnie i hafciarstwo. A na Jastrë złożyli wszystkim życzenia.

Czytaj dalej

W związku ze Światowym Dniem Poezji przypadającym 21 marca Biblioteka szkolna zaproponowała uczniom m.in. udział w Konkursie Wiersze malowane obrazem.

Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa, zainteresowanie uczniów poezją, pobudzenie aktywności twórczej i rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej inspirowanej przeczytanymi wierszami.

Czytaj dalej

Tradycją Redy stały się konkursy świąteczne. W 2024 roku to już XXVII Miejski Konkurs Wielkanocny.

Organizatorem konkursu jest redzka „Fabryka kultury”. W tegorocznym konkursie wzięli udział uczniowie klas 0-7.  Podopieczni wykonali prace w 3 kategoriach: pisanka wielkanocna (przedszkole – klasy zero), baranek wielkanocny (klasy I -IV) oraz kartka wielkanocna (V – VIII).

Czytaj dalej

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w wyjątkowych obchodach Jedności Kaszub w naszym Zespole Szkolno-Przedszkolnymnr 2 w Redzie!
To był niezwykły dzień pełen radości, spotkań i wzajemnego szacunku. Razem celebrowaliśmy naszą jedność i piękno Kaszub, poznając bogactwo naszej kultury, tradycji i dziedzictwa.

Czytaj dalej

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy wszystkim zdrowych, radosnych,

pełnych rodzinnego ciepła i miłości Świąt, odpoczynku od codziennych trosk

oraz dużo wiosennego słońca i pogody ducha w każdym dniu.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Redzie.

15.03.2024 dzieci uczące się w naszej szkole języka kaszubskiego uczestniczyły w parafii św. Antoniego w Redzie na Drodze Krzyżowej w języku kaszubskim. Nasi uczniowie czytali poszczególne stacje.

W tym roku na Jastrë czyli Święta Wielkanocne dzieci uczące się w naszej szkole języka kaszubskiego brały udział w warsztatach kulinarnych . Poznały nową recepturę na kùszczi (ciasteczka) i je upiekły, Młodsze grupy również wykonały wielkanocne koszyczki . Jak zawsze warsztaty wszystkim się podobały i uczniowie już czekają z niecierpliwością na kolejne.

Czytaj dalej

Dzień bezpiecznego Internetu 2024 przypadł w tym roku na 6 lutego. Ma on na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Z tej okazji w naszej szkole wykonano gazetkę, a w klasach przeprowadzono zajęcia. Wśród tematów było: prywatność w sieci, bezpieczeństwo w internecie oraz zagrożenia w mediach społecznościowych. Szczególną uwagę zwrócono na zapoznanie się z pojęciami ,,hejtowanie” i ,,mowa nienawiści”, zwiększając tym świadomość dotyczącą problemu obrażania w sieci. Czytaj dalej

14 marca 2024r. w bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej dla uczniów klas I-III. Celem konkursu była popularyzacja twórczości polskich poetów, kształtowanie kultury żywego słowa i doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich oraz rozwijanie zainteresowań literackich.

Czytaj dalej

Klasa V b zaprosiła na lekcję z wychowawcą naszą panią pielęgniarkę, która przyszła z dużą dawką informacji na temat zdrowego śniadania. Była prezentacja i zdrowe przekąski.
Następnie każdy z osobna miał okazję do przygotowania granoli, która stanowi pełnowartościowe pożywienie, dodaje energii i przyczynia się do prawidłowego rozwoju.

Czytaj dalej

W jaki sposób zapisać śmiech – cha, cha czy ha, ha? Czy cięta riposta to forma poprawna, a może pleonazm? Na te i inne pytania, z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, szukali odpowiedzi ósmoklasiści, którzy wzięli udział w Pierwszym Szkolnym Konkursie Języka Polskiego zorganizowanego przez polonistkę Izabelę Dąbrowską.

Czytaj dalej

25 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Gofra. Choć tradycja jedzenia gofrów wywodzi się z Belgii, to znane i uwielbiane są już na całym świecie.

Chrupiące na zewnątrz, puszyste w środku, suche lub z ulubionymi dodatkami, zjadane ze smakiem w – czegóż chcieć więcej…

Czytaj dalej

Przez cały tydzień dzieci z grupy 0c zdobywały wiedzę o przestrzeni kosmicznej. Poznały nazwy planet Układu Słonecznego, dowiedziały się, że Ziemia krąży wokół Słońca, oglądaliśmy mapę Układu Słonecznego oraz słuchaliśmy znanej i lubianej przez dzieci piosenkę pt. „W układzie słonecznym”.

Czytaj dalej

Pewien marcowy wtorek zapisze się na długo w pamięci najstarszych przedszkolaków. Wszystko za sprawą warsztatów rytmiczno- bębniarskich prowadzonych przez charyzmatycznego pana Bogdana. Tego dnia dzieci z grupy 0a i 0b zostały wprowadzone w pasjonujący świat dźwięków i rytmów.

Czytaj dalej

14 marca to Międzynarodowy Dzień Matematyki. Grupa 0a uwielbia tę dziedzinę nauki, więc od rana wszystkim przedszkolakom towarzyszyły ogromne uśmiechy. Wspólnie zastanawialiśmy się gdzie możemy spotkać matematykę w życiu codziennym, do czego w ogóle nam ona jest potrzebna.

Czytaj dalej

14 marca odbył się V Powiatowy Konkurs z Języka Niemieckiego organizowany przez 1 Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Wejherowie.  W wyniku eliminacji szkolnych, naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8B- Natalia Białas oraz Mateusz Schuttenberg, którzy  zdobyli II miejsce.

Czytaj dalej

W dniu dzisiejszym przedszkolaki wybrały się na wycieczkę i odwiedziły Zagrodę Edukacyjną w Gowinie. Poznały smak herbaty z ziołowego ogródka, posmakowały swojskiej drożdżówki z mleka koziego. Posłuchały śpiewu ptaków, beczenia kóz i owiec. Zobaczyły kury, gęsi, indyki, bażanty. Samodzielne wykonały pamiątkową palemkę wielkanocną. Dzieci miło i przyjemnie spędziły wspólnie czas.

Czytaj dalej

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki