Dzienne archiwum: 27 listopada 2016

25 XI 2016r. uczniowie z klasy IId mieli okazję uczestniczyć w szczególnie atrakcyjnych zajęciach z muzyki. Zaproszona do klasy nauczycielka muzyki, Pani Szmidt, przeprowadziła tego dnia lekcję. Pani Szmidt jest mamą jednego z uczniów tej klasy.

Oliwa to piękna dzielnica Gdańska, od której dzieli nas zaledwie 40 minut jazdy kolejką SKM. Klasa 6a spędziła tam cały dzień. Relacja w SP2RedaTV. Posługując się mapką uczniowie trafili do Galerii Sztuki w Pałacu Opatów i pięknego parku. Zwiedzili także katedrę i klasztor cystersów oraz wysłuchali brzmienia organów. Rozumieją już słowa: gotyk, barok, opat, pieta i stalle. Poznali ważne wydarzenia historyczne związane z Oliwą. Wspięli się na morenowe wzgórze Pachołek skąd rozpościera się widok na Trójmiasto i morze. Używając mapki uczniowie samodzielnie trafili do wybranej przez klasę w internecie restauracji.

Klasa dziękuje ks. Krystianowi Wilczyńskiemu za oprowadzenie po klasztorze.

Scenariusz wycieczki opracowała wychowawczyni klasy Katarzyna Piwecka-Witt.

Zbliża się zima, ale klasa 6a myśli już o wiośnie. Korzystając ze słonecznego dnia, uczniowie posadzili w Parku Miejskim 30 cebulek narcyzów. Relacja ze zdarzenia na SP2RedaTV. Chcemy upiększyć nasze miasto i cieszyć się kwiatkami, gdy przyjdziemy do Parku na wiosenny piknik.