Miesięczne archiwum: maj 2024

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest adresowany do uczniów od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach.

Rozgrywany jest sześciu kategoriach, z których cztery obejmują następujące klasy szkoły podstawowej: Żaczek – kl. 2;  Maluch – kl. 3-4;  Beniamin – kl. 5-6;  Kadet – kl. 7-8.

Czytaj dalej

W środę,22 maja z okazji Tygodnia Bibliotek ,biblioteka szkolna wraz z uczniami klasy 7a (Gosią Papierz, Niną Matuszewską,Agatą Sadowską,Igorem Miętkiewicz,Marysią Konopka,Kornelem Siesickim, Maćkiem Bazychowskim,Dorotą Sadowską,Alą Kreft,Kają Fuksińską i Ksawerym Klawikowskim) zaprosiła uczniów klas 0-3 na przedstawienie :”Wiedźma Multimedia”.

Czytaj dalej

We wtorek 21.05.2024 r. dzieciaki z gr. 0a udały się na wycieczkę do Redzkiej Straży Pożarnej. Miały okazję poznać tajniki ciężkiej, niebezpiecznej, a za razem „pięknej ” niosącej pomoc ludziom i zwierzętom pracy strażaków.
Siedziały w wozie strażackim, pokonywały przeszkodę, przechodząc po drabinie, oglądały z zaciekawieniem jak panowie rozcinają blachy, ubierały się w strój strażacki. Jednak największą przyjemność sprawiło im lanie wody z węża strażackiego , jak również dźwięk sygnałów oraz rozmowa przez krótkofalówkę.

Czytaj dalej

W dniu 26.04.2024r. klasy I-III wzięły udział w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Uczniowie wyposażeni w rękawiczki jednorazowe i worki wyruszyli na zbiórkę śmieci znajdujących się na ulicach i placach zabaw w rejonie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Redzie. Piękny słoneczny dzień sprawił, że żaden śmieć nie umknął uwadze bystrych dzieci.

Czytaj dalej

We wtorek 21 maja 2024r. klasę I b odwiedziła ilustratorka książek p. Maria Sułkowska. Pani Maria jest absolwentką Wydziału Edukacji Artystycznej Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i prezesem Stowarzyszenia Artystów „Pasjonat” w Rumi. Maluje obrazy, tworzy grafiki, rysunki i rzeźby.

Czytaj dalej

21 maja br. braliśmy udział w Dniu Otwartym PZS w Redzie. Wszystkie ósme klasy zwiedzały pracownie szkolne. Słuchaliśmy jak uczniowie PZS dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Podczas prezentacji szkoły wymyślaliśmy hasło reklamowe, odwiedziliśmy więźniarkę, ćwiczyliśmy pierwszą pomoc, pracowaliśmy w ciemni, robiliśmy doświadczenia, odgadywaliśmy zagadki związane ze służbą więzienną. To był dzień pełen wrażeń.

Czytaj dalej

Dzieci z naszego oddziału przedszkolnego doskonale wiedzą, jak bardzo ważne dla nas i dla świata są pszczoły. Dlatego w Światowy Dzień Pszczół, który obchodzimy 20 maja zaprosiliśmy pszczelarza z Zagrody Cud – Miód. Pan przywiózł ze sobą szklane ule dzięki którym mogliśmy podziwiać pszczoły z bliska, ale też nauczyć się rozróżniać królową, robotnice i trutnia.

Czytaj dalej

W dniach od 23 do 25 kwietnia 2024r. odbył się  w naszej szkole Ogólnopolski  Konkurs „Zuch” dla klas I-III, organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej. Kolejno uczniowie pisali konkurs z j. polskiego, j. angielskiego i matematyki.  Bardzo liczna grupa uczniów zgłosiła się do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, bo aż 113 uczestników.

Czytaj dalej

Tuż po długiej majówce grupy 0a i 0c wybrały się na wycieczkę do Leśnego Ogrodu Botanicznego w Marszewie, gdzie czekała na nie masa atrakcji. Dzieci zostały podzielone na dwie drużyny. Podczas, gdy jedna z nich miała warsztaty z Panem Leśniczym, druga spacerowała Szlakiem Alicji po Zaczarowanym Lesie. Na szlaku dzieci miały możliwość posłuchać ciekawostek m.in. o roślinach, drzewach, porostach i zwierzętach żyjących w lesie.

Czytaj dalej

Droga Młodzieży,

W zamieszczonym poniżej linku znajdziecie wiele dostępnych darmowych testów oraz kwestionariuszy online, które można wykonać samodzielnie w domu. Pamiętajcie jednak, iż wyniki testów nie dają gotowych rozwiązań! Wyniki mogą wskazać wyróżniające się obszary zawodowe, mogą być podpowiedzią w jakim kierunku macie szansę rozwinąć swój potencjał w przyszłości. Mogą być pomocne także do zastanowienia się nad tym, co jest dla Was ważne w życiu, szkole, przyszłej pracy. Powodzenia:

https://www.cdzdm.pl/PL-H488/wykonaj-testy-predyspozycji-zawodowych.html

Anna Romanowska-Dyba

Tydzień Bibliotek – ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Akcja odbywa się zawsze w maju, a imprezy rozpoczynają się 8 maja – w Dniu Bibliotekarza.

Ma ona na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Czytaj dalej

Uczniowie klas 3a i 3c wspólnie napisali list do Jego Wysokości Króla Karola III.
W liście zawarliśmy życzenia świąteczne oraz informacje na temat naszego miasta, czyli gdzie leży, co fajnego znajduje się w Redzie oraz jak spędzamy czas wolny. Dołączyliśmy piękne kartki i wykonane przez dzieci rysunki przedstawiające nasze miasto.

Czytaj dalej

7 maja w ZSP 2 odbyły się uroczystości upamiętniające 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. W akademiach przygotowanych na tę okazję przez p. B. Popieszną-Pyziak, p. B. Tańską i p. M. Bizewskiego, uczniowie przybliżyli całej społeczności szkolnej historię związaną z wprowadzeniem pierwszej ustawy zasadniczej naszego państwa, ale też przypomnieli o wartościach i ideach, jakie przyświecały jej twórcom. Patriotyczny nastrój wydarzenia rozbudzały liczne wiersze, pieśni wykonywane przez szkolny chór oraz piękne, biało-czerwone dekoracje (wykonane przez p. B. Zawal-Brzezińką i p. J. Brojakowską przy wparciu uczniów klasy 6b).

Czytaj dalej

Wszystkiego najlepszego podczas egzaminu ósmoklasistów! Życzymy Wam spokoju, skupienia i pewności siebie podczas rozwiązywania zadań. Miejcie wiarę w swoje umiejętności i pamiętajcie, że każda odpowiedź jest ważna. Trzymamy kciuki za Wasze sukcesy i wierzymy, że pokażecie, na co Was stać! Po egzaminie czeka Was zasłużony odpoczynek i nowe wyzwania. Powodzenia! 📚🍀 Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz całą społeczność szkolna

W dniu wczorajszym 07.05.2024r. wszystkie grupy oddziału przedszkolnego uczestniczyły w uroczystym apelu z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość uwiecznił występ uczniów naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli.
Edyta Stefanowska

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki