Miesięczne archiwum: kwiecień 2024

5 kwietnia uczniowie ZSP2 Reda brali udział w Powiatowych Drużynowych Biegach Przełajowych Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży. Najlepiej wypadli chłopcy z klasy 8 którzy zajęli 2 miejsce! Skład drużyny ( Franek Bakulski, Krzysiek Oberzig, Mateusz Tiszer, Julian Kupper, Dominik Podgórski i Mateusz Shuttenberg) Wszystkim startującym gratulujemy uzyskanych wyników.

R.O

Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy uczestniczyć w akcji charytatywnej „Góra Grosza” w naszej szkole! Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów, rodziców i  nauczycieli udało nam się zebrać niesamowitą sumę pieniędzy 702 zł i 38 gr, która posłuży wsparciu Towarzystwu Nasz Dom który prowadzi specjalistyczne Domy dla Dzieci oraz Ośrodki Wsparcia i Rozwoju Dziecka i Rodziny PORT.

Czytaj dalej

W dniu 19 kwietnia w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi, pod hasłem „Na tropie czystej wody” przygotowano stoiska z kolorowankami,  krzyżówkami, interaktywnymi zadaniami z wykorzystaniem kodów QR, doświadczeniami i eksperymentami z zakresu wody. Uczniowie klas młodszych pod opieką swoich starszych koleżanek z klas VII zbudowali makietę pt. „Toaleta to nie śmietnik”, uświadamiająca czego nie powinno się wyrzucać do WC.

Czytaj dalej

W dniu 17 kwietnia w ramach podsumowania realizacji projektu edukacyjnego Lider Lokalnej Ekologii, uczniowie klas 4-8 pod opieką nauczycieli: p. Anny Bednarczyk i Anny Gerber przygotowali dla całej  społeczności szkolnej montaż slowno-muzyczny pt. „Na tropie czystej wody”. Spektakl był poważny a jednocześnie  z humorem. Bardzo podobał się społeczności szkolnej.

Czytaj dalej

Z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich biblioteka szkolna zaproponowała swoim czytelnikom udział w konkursie fotograficznym „ZABIERZ KSIĄŻKĘ NA SPACER”

Celem konkursu było:

Promowanie czytelnictwa.

Promowanie walorów przyrodniczych najbliższej okolicy.

Rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania przyrodą.

Czytaj dalej

W dniu 11 kwietnia uczniowie klas VI zorganizowali happening w ramach projektu edukacyjnego Lider Lokalnej Ekologii. Hasło przewodnie brzmiało „Na tropie czystej wody”. Celem wydarzenia było podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców Redy w zakresie racjonalnego gospodarowania w życiu codziennym zasobami wodnymi, informacja o źródłach zanieczyszczeń i formach ochrony wód.

Czytaj dalej

W kwietniu tego rok odbył się Powiatowy konkurs plastyczny „Kaszubski pejzaż”. Konkurs organizowany był przez Podstawową Ekologiczną Szkołę Społeczną w Rumi Patronat konkursu: Starosta powiatu wejherowskiego Burmistrz Miasta Rumia Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Floriana Ceynowy w Rumi.

Czytaj dalej

19 kwietnia w Przedszkolu nr 4 w Redzie odbył się Miejski Wiosenny Konkurs Recytatorski. Wzięły w nim udział dwie uczennice z naszego oddziału przedszkolnego: Antonina Cerk i Zuzanna Sobiecka, obie z grupy 0a. W auli Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 grupa trzydziestu uczestników zaprezentowała poezję dziecięcą przy dość sporej widowni, która nagradzała oklaskami każdego wykonawcę zmniejszając tym samym ich stres przed wystąpieniem na scenie.

Czytaj dalej

Uczniowie klas VI na zajęciach techniki stworzyli mega, eko makietę wraz z błękitno-zieloną infrastrukturą. W swoich pracach uczniowie
wykazali się ogromną kreatywnością. Powstały m.in. bloki i domy mieszkalne wyposażone w fotowoltaikę, sklepy, szkoła, parki, skwery,
alejki, stawy i oczka wodne, baseny, morze, fermy wiatrowe, boiska. Zadanie było realizowane w ramach projektu edukacyjnego „Lider Lokalnej Ekologii”.

Czytaj dalej

Dnia 17 kwietnia 2024 roku w odbyły się eliminacje miejskie 53 Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnej Mowy” w Redzie. Celem konkursu jest poznawanie i popularyzacja literatury kaszubskiej, tradycji i folkloru regionu, a także pielęgnowanie mowy kaszubskiej. W konkursie brało udział około 50 uczestnikow, z tego 13 dzieci z naszej szkoły.

Czytaj dalej

Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”
– ks. Mieczysław Maliński  –

 

„Pola Nadziei na Pomorzu” to wydarzenie, które na stałe wpisało się w nasze szkolne kalendarium. Nie mogło nas zabraknąć także i w tegorocznym finale odbywającym się 14 kwietnia 2024 r.
Naszym corocznym celem jest wsparcie Podopiecznych Hospicjum pw. św. Ojca Pio w Pucku.

Czytaj dalej

W związku ze zbliżającymi się obchodami Światowego Dnia Ziemi , w grupach przedszkolnych odbyło się przedstawienie pt. ” Ekologia ważna sprawa”. Dowiedzieliśmy się o  zagrożeniach wynikających z ingerencji człowieka w naturę oraz  konsekwencji , które z tego wynikają . Podczas przedstawienia dzieci dowiedziały się jaka jest ich rola w budowaniu otoczenia w którym żyją.

Czytaj dalej

12 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie języka niemieckiego ” Deutsch mit Spiel und Spaß- niemiecki na wesoło” organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Książąt Pomorskich w Rumi. Naszą szkołę reprezentował 3- osobowy zespół uczniów klas ósmych: Alicja Bieszke, Jan Jurczyk oraz Mateusz Schuttenberg.

Czytaj dalej

W czwartek nasze grupy przedszkolne odwiedziła Ciocia Joga, która przeprowadziła z dziećmi fantastyczne warsztaty w wiosennym klimacie. Przedszkolaki miały okazję wykonać podstawowe pozycje jogi, a wszystko to przy akompaniamencie ciekawej opowieści o budzącej się do życia przyrodzie. Następnie własnymi stopami przetestowały sensoryczną ścieżkę, po drodze oglądając z bliska pszczoły i makietę wnętrza ulu.

Czytaj dalej

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie, wszyscy Sympatycy Dwójki,

zachęcamy do głosowania na nasz szkolny projekt w Budżecie Obywatelskim.

Nasz projekt: Środowiskowe miasteczko ruchu drogowego na terenie ZSP2 znajduje się na liście projektów w Budżecie Obywatelskim 2024 – w kategorii projektów ogólnomiejskich.

Zarejestrowany pod numerem 21, na liście do głosowania – pozycja nr 9.

Głosowanie odbywa się od 6 do 21 kwietnia.
W głosowaniu może brać udział każdy mieszkaniec, który jest zameldowany w Redzie – również dzieci i młodzież :).
Można oddać jeden głos na wybrany projekt ogólnomiejski i na jeden z listy projektów zielonych.

https://bo.reda.pl/budzet-obywatelski/glosowanie

Informacje nt. BO: https://bo.reda.pl/

Zachęcamy do udziału w głosowaniu :)).

PAMIĘTAJCIE – KAŻDY GŁOS JEST WAŻNY!!! 🙂

Iwona Nowicka,
Dyrektor Szkoły

W ubiegłym miesiącu w naszej szkole odbył się bardzo wesoły i kolorowy Wiosenny Kolorowy Tydzień! Dzieci miały okazję przebrać się na superbohaterów oraz na zwierzęta związane z wiosną.

Każdego dnia mogliśmy podziwiać różnorodne stroje, takie jak Spiderman, Batman, Wonder Woman czy też motyle, pszczółki, biedronki, sikorki czy króliki. Atmosfera była pełna radości i uśmiechów, a na korytarzach można było usłyszeć okrzyki zachwytu.

Czytaj dalej

Tuż po Świętach Wielkiej Nocy klasa VI d zorganizowała swoją klasową, wiosenną dyskotekę.
Wszyscy przynieśli ze sobą przekąski i napoje. Ponadto samodzielnie przemeblowali salę nr 32 tak, aby uzyskać jak najwięcej miejsca do tańczenia i ustawić stół z poczęstunkiem.

Czytaj dalej

Nasi uczniowie z klas 7 i 8 wygrali w piątek 12.04.2024 mistrzostwa Redy w piłce nożnej w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Każdy z uczestników został udekorowany medalem. Poniżej przedstawiamy wyniki rozgrywek, skład zwycięskiej drużyny oraz klasyfikację końcową i zdjęcia z zawodów.

Czytaj dalej

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki