Nasza szkoła przystąpiła do programu „Rummikub w Szkole 2.0”, który łączy naukę z zabawą, pomaga rozwijać umiejętności matematyczne, logiczne oraz społeczne uczniów. Pozytywnie wpływa na poprawę koncentracji uwagi, spostrzegawczość, kreatywność i analityczność w dokonywaniu wyboru podejmowanych działań . Uczy zdrowej rywalizacji, umiejętność radzenia sobie ze stresem (gra na czas), stosując zasadę fair play.
Klasa IVb wraz z wychowawczynią p. Różą Ostolską i p. Mirką Smeją wybrała się na wycieczkę do Rumi, gdzie w ramach poznawania Małego Trójmiasta Kaszubskiego zwiedziliśmy Górę Markowca. Nie zabrakło wspinaczki i podziwiania pięknych widoków, które zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie.
Był to wstęp do dłuższej pieszej wędrówki, którą planujemy już na początek czerwca!
26 marca odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci w „Dwa Ognie Usportowione” dla klas IV. Były to długo wyczekiwane zawody, które dostarczyły wielu emocji i sportowej rywalizacji.
Nasi uczniowie wykazali się ogromną walecznością i determinacją! Dziewczęta otarły się o zwycięstwo, przegrywając zaledwie jednym punktem z drużyną SP4, co dało im drugie miejsce. Chłopcy również stanęli na podium, zajmując mocne drugie miejsce.
Wiosna to wyjątkowa pora roku, która inspiruje do różnorodnych zajęć świetlicowych. Podczas zajęć dzieci poznają charakterystyczne cechy tej pory roku, uczą się o budzącej się do życia przyrodzie oraz uczestniczą w kreatywnych i edukacyjnych aktywnościach.
Omówiliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie, które kwiaty są oznaką wiosny?Jakie zwierzęta powracają z zimowisk i kto do nas przylatuje z dalekich krajów?
Powstały piękne (jak zawsze) prace plastyczne.Wykonaliśmy własne Marzanny, śpiewając i tańcząc pożegnaliśmy zimę.
13 marca 2025r. w naszej szkolnej bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej dla uczniów klas I-III. Celem konkursu jest popularyzacja twórczości polskich poetów, kształtowanie kultury żywego słowa i doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich oraz rozwijanie zainteresowań literackich.
Do etapu szkolnego zakwalifikowało się poprzez etapy klasowe 22 uczniów. Każdy uczestnik zaprezentował dwa wiersze wybrane przez siebie. Uczniowie najczęściej wybierali wiersze: Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, Aleksandra Fredry, Doroty Gellner , Wandy Chotomskiej, Małgorzaty Strzałkowskiej oraz Danuty Wawiłow
Czytaj dalej
Wiosna to pora roku symbolizująca odrodzenie i nowe początki. Po długiej i mroźnej zimie, gdy natura budzi się do życia, powitanie wiosny staje się momentem radości i nadziei. W naszej szkole, jak co roku powitaliśmy ją w wyjątkowy sposób. Uczniowie klas młodszych przygotowali kolorowe prace plastyczne, które udekorowały sale lekcyjne.
Czytaj dalej
W związku ze Światowym Dniem Poezji przypadającym 21 marca Biblioteka szkolna przygotowała gazetkę poetycką Wiosna tuż,tuż… oraz zaproponowała uczniom m.in. udział w Konkursie Wiersze malowane obrazem.
Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie w formie plastycznej odbioru dowolnie wybranego wiersza. Wcześniej w bibliotece zostały wystawione książki z wierszami polskich poetów (mniej znanych dzieciom) dostępne w bibliotece. Uczniowie mogli wypożyczyć wybrane książeczki, zapoznać się z ich treścią, by następnie przystąpić do działań twórczych.
XXIII Pomorski Festiwal Piosenki Kaszubskiej „Kaszëbsczé Spiewë” odbył się 21 marca 2025r w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Luzinie.
Do wojewódzkiego finału zakwalifikowało się łącznie 130 uczestników – 23 solistów i 20 zespołów. Reprezentują oni szkoły z różnych powiatów: wejherowskiego, kartuskiego, kościerskiego, puckiego, a także z Gdyni.
W poniedziałek, 17 marca 2025 roku, w Ergo Arenie odbył się jubileuszowy X Mecz Kaszubski, w którym Trefl Gdańsk zmierzył się ze Steam Hemarpol Norwidem Częstochowa. Spotkanie zakończyło się porażką gospodarzy 0:3 (23:25, 18:25, 22:25).
Na trybunach zasiadło 8 tysięcy kibiców, w tym aż 6 tysięcy uczniów szkół uczących się języka kaszubskiego. Przed meczem odbyło się uroczyste wykonanie hymnów Kaszub i Polski, a laureaci konkursu plastycznego „Aktywne Kaszuby” zostali nagrodzeni.
🖤💛 19.03.2025r. w Dniu Jedności Kaszub odbyła się IV edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Jana Piepki
w Szemudzie.
Jest to konkurs o bardzo wysokim poziomie. Brało w nim udział około 60 uczestników z całego powiatu.
Nasza szkołę reprezentowały 3 uczennice. Trzecie miejsce w kategorii klas 4-6 otrzymała Zosia Schütenberg 🖤💛
Dzień otwarty w Powiatowym Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie odbędzie się 21 marca br, natomiast w Zespole Szkół Ekologiczno Transportowych w Gdyni dzień otwarty odbędzie się 28 marca br.
18 marca obchodzimy Europejski Dzień Mózgu. Przedszkolaki z 0a obejrzały film edukacyjny o tym, jak działa mózg. Stworzyły mapę myśli, na której wypisywały wszystko, czego mózg potrzebuje, aby był sprawny i służył nam jak najdłużej. Oglądały model mózgu i wysłuchały różnych ciekawostek na jego temat. Dowiedziały się, w jaki sposób ćwiczyć mózg- uczestniczyły w gimnastyce mózgu i świetnie się przy tym bawiły. Na zakończenie zajęć wzięły udział w zajęciach sportowych, w trakcie których ćwiczyły swój refleks i koordynację ruchową 😊
Izabela Oberzig
Matematyka jest królową nauk i ma swoje święto 12 marca. Tego dnia przedszkolaki z grupy 0a uczestniczyły w zabawach matematycznych podzielonych na stacje zadaniowe. Zabawy poprzedzone były burzą mózgów, dzięki której dzieci przekonały się, że w niemal każdym momencie życia towarzyszy im matematyka.
W minionym tygodniu w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Kobiet – zarówno tych małych jak i dużych. Z tej okazji chłopcy obdarowywali swoje koleżanki kwiatami, upominkami i laurkami. Co roku to wyjątkowe święto przypomina i uświadamia wszystkim, jak ważną rolę w społeczeństwie pełnią kobiety. Dzień ten ma również swoją ważną historię. Został zapoczątkowany na początku XX wieku przez kobiety, które walczyły o swoje prawa, takie jak równouprawnienie i lepsze warunki pracy.