W pierwszym tygodniu września klasa V c wyruszyła pociągiem na Hel pożegnać lato. Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła nam na plaży, podczas spaceru po Helu i oglądania fok w Fokarium.

Klasa w dobrej kondycji przeszła pieszo 7 km. Celem wycieczki, oprócz integracji po wakacyjnej przerwie, było poznanie walorów przyrodniczych najbliższej okolicy Redy oraz nauka korzystania z komunikacji publicznej. Istotne było także ćwiczenie sprawności fizycznej i uważności na piękno przyrody.

Wycieczkę przygotowała i przeprowadziła wraz z p. Kamilą Czapiewską, wychowawczyni klasy V c, Katarzyna Piwecka-Witt.

Tekst i fot. Katarzyna Piwecka-Witt