Szanowni Rodzice,

Od nowego roku szkolnego planujemy w naszej szkole wprowadzenie do oferty edukacyjnej zajęć   z edukacji regionalnej z podstawami języka kaszubskiego.

wzór kaszubski 2

Zajęcia są skierowane do dzieci z klas I – V (licząc klasy od 1 września 206r.), będą odbywały się w małych grupach (7-12 osób) i będą prowadzone przez nauczycieli z naszej szkoły.

W podstawie programowej przewidziano 3 godziny lekcyjne tygodniowo (umieszczone w planie lekcji),   z czego dwie będą realizowane w trybie lekcyjnym, a trzecia będzie kumulowana i realizowana w ramach wycieczek, wyjazdów edukacyjnych.

Dlaczego warto zapisać dziecko na te zajęcia?

• Ponieważ są bezpłatne, rodzice nie ponoszą też kosztów podręczników i materiałów edukacyjnych.
  • Będą włączone do planu zajęć dziecka, zatem np. dzieci uczęszczające do świetlicy będą miały „zagospodarowane” dodatkowo godziny, które i tak spędzają w szkole.
  • Zajęcia te dadzą dziecku okazję do poznawania podstaw języka kaszubskiego i tradycji kaszubskich poprzez zabawy i gry edukacyjne, a także poznawania własnego regionu z jego unikalnymi walorami geograficznymi, bogactwem kultury i pięknem przyrody.
  • Zajęcia będą prowadzone w małych grupach, w sposób interaktywny, przez co pomogą kształcić nie tylko zainteresowania i zdolności dziecka, ale też ważne umiejętności społeczne – komunikację, współpracę w grupie, autoprezentację.

Warto pamiętać: Małe ojczyzny uczą żyć w wielkich ojczyznach.

Jak zapisać dziecko?

• W celu zapisania dziecka należy złożyć u dyrektora szkoły wniosek, będący jednocześnie deklaracją udziału dziecka w zajęciach przez cały etap edukacyjny. (Wniosek można również przekazać wychowawcy klasy.)
  • Wniosek jest do pobrania na stronie szkoły oraz w sekretariacie szkoły.  Pobierz wniosek.
  • Termin składania wniosków – do 30 kwietnia. Złożenie wniosku w tym terminie pozwoli zaplanować ilość grup zajęciowych na nowy rok szkolny. Niezależnie od tego, wnioski można składać w trybie ciągłym do końca bieżącego roku szkolnego.

Zachęcam Państwa do rozważenia tej propozycji edukacyjnej.

W imieniu Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Redzie –

Iwona Nowicka,