Ekspert E.E. czyli w trosce o środowisko – VI edycja

W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny przystąpiliśmy do konkursu ekologicznego pt.”Ekspert E.E. czyli w trosce o środowisko” organizowanego przez Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” z siedzibą w Gdyni.

Konkurs ma na celu podniesienie stanu świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz zwiększenie poziomu zbiórki tego rodzaju sprzętu.

Akcja informacyjna w postaci ulotek wklejonych do zeszytów informacyjnych uczniów i plakatów rozpoczęła się już w grudniu 2015 r. Do dnia odbioru elektro-odpadów tj. do 06.04.2016 r. zebraliśmy elektro-śmieci za łącznie 1131punktów. (Punkty zostały wyliczone zgodnie z obowiązującą tabelą zamieszczoną na stronie internetowej www.kzg.pl dział „Edukacja ekologiczna”). W zbiórce wzięło udział 52 uczniów z klas 0 – VI. Wśród zebranych elektro-śmieci dominowały roboty kuchenne, żelazka, akcesoria komputerowe, radia, ładowarki i kable.

Uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów to:

1. Filip Szmidt kl. I d – 201 pkt.
  2. Dominika Walenciak kl. I f – 105 pkt.
  3. Wiktor Augustynowicz kl. II b – 72 pkt.
  4. Zosia Behmke kl. I e – 46 pkt
  5. Maciej Krzykowski kl. I c – 39 pkt