We wtorek, 6 czerwca uczniowie klasy 3a pojechali do Multikina w Rumi na czwarte i już ostatnie w tym semestrze spotkanie w ramach programu Akademia Filmowa  Multikino! Tym razem zostaliśmy zaproszeni na prelekcję: ”Kłamstwo ma krótkie nogi!” oraz pokaz filmu: ”Madika z Czerwcowego Wzgórza”

Podczas prelekcji zostały poruszone następujące zagadnienia edukacyjne:

• Film i książka-co je łączy ,a co różni?

• Czego uczymy się dzięki filmowi i literackim bohaterom?

• Kłamstwo i zmyślanie-skąd się biorą i do czego prowadzą?

• Wyobrażnia i kreatywność-z nimi nigdy się nie nudzimy!

• Zasady bezpiecznej zabawy.

Po takim wprowadzeniu z przyjemnością obejrzeliśmy przygody figlarnej i często niesfornej Madiki, które są prawdziwą lekcją życia.

Opowieści Astrid Lindgren nie mają sobie równych! Dzięki nim przeżywamy chwile radości i smutku, błogiej zabawy, ale i … niebezpieczeństwa! Jak uniknąć grożnych i kłopotliwych sytuacji uczymy się od psotnych bohaterów Jej książek i ich filmowych adaptacji.

Po dwugodzinnym pobycie w kinie udaliśmy się do Mc Donalda w Rumi na niezdrowy posiłek (raz nie zawsze!), aby nabrać sił przed pieszym powrotem do Redy.

Z pełnymi brzuchami zdobyliśmy szczyt Góry Markowca, skąd podziwialiśmy przepiękną panoramę Rumi, Redy oraz Zatoki Puckiej. Na górze zwiedziliśmy również pozostałości po bunkrach niemieckich z okresu II wojny światowej. Następnie udaliśmy się w drogę powrotną lasami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Po drodze podziwialiśmy napotkane zwierzęta i rośliny oraz znaleźliśmy jeszcze siły na zabawę na leśnym placu zabaw.

Mimo trudów wędrówki wspaniale się bawiliśmy

Tekst i zdjęcia:K.R-M