Dzienne archiwum: 6 października 2023

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem”, która jest niekomercyjnym, dużym projektem promującym czytelnictwo oraz wiedzę o sercu.

Akcja skupia się na promocji literatury i czytelnictwa, poszerzaniu wiedzy dzieci i  młodzieży na temat serca – budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i symbolik, rozwijaniu wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych oraz propagowaniu zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo­-naczyniowego. Tak szczytne cele były realizowane m.in. poprzez następujące działania:

Czytaj dalej

25 września dzieci z naszego przedszkola uroczyście powitały „Pierwszy Dzień Jesieni”. Z tej okazji dzieci przyszły ubrane w kolory jesienne oraz przyniosły pierwsze zebrane dary jesieni m.in. kasztany, jarzębinę, szyszki oraz kolorowe liście. Tego dnia dzieci tańczyły jesienne tańce do muzyki A. Vivaldi’ego, Cztery pory roku-„Jesień” oraz brały udział w zajęciach i zabawach o tematyce jesiennej poprzez, które zdobywały wiadomości o rozpoczynającej się porze roku. Na koniec zajęć dzieci wykonały grupową pracę plastyczną – jesienne drzewko, wykorzystując do tego przyniesione przez dzieci liście.

Czytaj dalej

APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ  to program profilaktyki uniwersalnej i promocji zdrowia realizowane w naszej placówce.

Gdy coś nam dolega sięgamy do apteczki pierwszej pomocy medycznej. A jak możemy pomóc sobie lub komuś, kto czuje się zraniony, czy przeżywa trudne momenty?

Czytaj dalej

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki