Ostatnie dni przed feriami upłynęły w luźniejszej atmosferze. Wiele klas młodszych uczestniczyło w wyjazdach do teatru, a klasy starsze w ostatni piątek miały okazję wziąć udział w koncercie wykonawcy występującego pod nazwą „Jandoran”. Pan Stanisław Jasionowski to twórca poezji, kompozytor, pieśniarz sławiący uroki polskiego wybrzeża, Trójmiasta i Kaszub. W swojej twórczości często nawiązuje do wątków marynistycznych, stąd przydomek „śpiewający kapitan”.

Podczas koncertu wszystkie klasy IV – VII świetnie bawiły się w rytmie utworów o stylistyce pieśni ogniskowej, harcerskiej, biesiadnej. Uczniowie z zapałem włączali się w aranżowane przez artystę konkursy, za które najbardziej zaangażowani otrzymali upominki – autorskie płyty wykonawcy. Grający na gitarze Pan Stanisław rozśpiewał i rozruszał całą salę, wprowadzając wszystkich w pełen odprężenia, radosny, feryjny nastrój.