Dnia 12 stycznia 2016 roku w Teatrze Miniatura w Gdańsku klasy: I c, I e, II b, II e, III a oraz III b obejrzały przepiękne, wzruszające przedstawienie „Baltic. Pies na krze”.

Jest to gdańska wersja „Opowieści wigilijnej” przypominająca, że takie wartości, jak dobroć, współczucie i dbałość o słabszych są dla nas cały czas ważne – zarówno w międzyludzkich relacjach, jak również między człowiekiem i każdą inną żywą istotą.

Spektakl jest pięknym przykładem uwrażliwiania dzieci na krzywdę zwierząt. Jest to prawdziwa historia psa, który w styczniu 2010 roku przepłynął Wisłę na kawałku kry, by na koniec zostać uratowanym przez załogę statku badawczego „Baltica”.

Oprawa plastyczna spektaklu zachwyca nie tylko najmłodszych widzów. W scenografii znalazły się m.in. sztuczny śnieg, rozgwieżdżone niebo czy pudła z dziesiątkami światełek, imitujące bloki mieszkalne widziane z daleka.

„Baltic. Pies na krze” to spektakl prosty, wymowny i bardzo nowoczesny, traktujący o sprawach aktualnych i ważnych. Jednocześnie wprowadza dziecko w świat prawdziwego Teatru. To już nie teatrzyk, nie przedstawienie, ale TEATR – przemyślany, dopracowany, zaskakujący, tworzony z ogromnym szacunkiem dla widza.
To przedstawienie Miniatury należy do najbardziej wartościowych propozycji gdańskiej sceny dla małego widza. Nasze dzieci, choć małe, również to doceniły – z teatru wróciły pełne wrażeń i wzruszone do łez.

(opracowanie: G.K.)