Dzienne archiwum: 20 października 2020

Światowy Dzień Muzyki spędziliśmy w rytmie bluesa. Nie mogło zabraknąć dżemu. Tego muzycznego i tego słodkiego, zrobionego w domowym zaciszu przez mamę czy babcię. Gofry i andruty z dodatkiem dżemu smakowały nieziemsko. Pychotka !!!

Czytaj dalej

Poniedziałkowe popołudnie spędziliśmy w DENDROMie. Dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych informacji na temat ptaków. Karmiliśmy papużki i drób. Posadziliśmy poziomki. Porozmawialiśmy o segragacji odpadów. Ale najwięcej radości sprawiła nam ścieżka sensoryczna. Cudownie było biegać boso po różnej nawierzchni. Polecamy każdemu. Pobyt w Dendromie to wspaniale spędzony czas.

Czytaj dalej

Z okazji Dnia Chłopaka postanowiliśmy pojechać do miasteczka rowerowego w Rumi. Piękny, słoneczny dzień sprzyjał nauce przepisów ruchu drogowego i praktycznemu szkoleniu z zakresu ruchu pieszych i nauce jazdy na rowerze i hulajnodze. Niestety. Nie obeszło się bez mandatów. Jednak szybka interwencja tatusia Agatki poskromiła zapędy niejednego drogowego pirata wśród naszych kolegów i koleżanek.

Czytaj dalej

W czasie zajęć z języka kaszubskiego dzieci przygotowywały miłe niespodzianki dla swoich nauczycieli z okazji Dnia Edukacji  Narodowej. Uczniowie bardzo się  zaangażowali i byli szczęśliwi, że sami mogli zrobić prezenty – drewniane zawieszki z rysunkami i napisem. Wykonane prace podarowali swoim ulubionym nauczycielom.

Czytaj dalej

Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

sp2reda@wp.pl

ARCHIWUM

plac-zabaw-1

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki